Call of Duty: Modern Warfare 3

Titulný obrázok pre Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty: Modern Warfare 3 je strieľačka z pohľadu prvej osoby, ktorú vyvinuli spoločnosti Infinity Ward a Sledgehammer Games (Treyarch pre verziu pre Wii), na vývoji sa podieľala spoločnosť Raven Software a vydala ju spoločnosť Activision.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Mac - 8.6.2017
PC (Microsoft Windows) - 18.11.2011
PlayStation 3 - 17.11.2011
Xbox 360 - 8.11.2011
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360, Mac
Vývojár: Sledgehammer Games, Infinity Ward
Vydavateľ: Activision
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Herný engine: IW Engine
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person)
Alternatívne názvy: COD MW3, Call of Duty 8, CODMW3, COD8, MW3, Call of Duty: MW3
Príbeh hry:

17. augusta 2016, niekoľko hodín po zabití generála Shepherda, kapitán Price a Nikolai evakuujú umierajúceho Johna "Soapa" MacTavisha z hotela Bravo v Afganistane. Soapovi sa dostane lekárskej starostlivosti v bezpečnom úkryte, ktorý prevádzkujú Nikolaiovi lojalistickí spojenci v Himáčalpradéši v Indii, ale na miesto dorazia sily Vladamira Makarova, ktoré sa pokúsia trojicu zabiť. Po tom, čo lekára zastrelia, Jurij, Nikolajov najlepší vojak, ktorý má voči Makarovovi rovnakú zášť ako Price, podá Mydlovi adrenalínovú injekciu, aby mu udržal srdce, a pomôže mu zabezpečiť bezpečnú cestu z krajiny. Medzitým vojna medzi Ruskom a Spojenými štátmi pokračuje napriek tomu, že hlavné mesto USA je zabezpečené. Akcia tímu Delta Force Metal - tvoreného seržantom Derekom "Frostom" Westbrookom, "Grinchom", "Truckom" a ich veliteľom "Sandmanom" uľahčuje ústup ruskej armády od invázie na dolný Manhattan v New Yorku. Začnú zničením rušiacej veže na vrchole newyorskej burzy, potom s pomocou jednotiek SEAL amerického námorníctva unesú ruskú ponorku Oscar II v rieke East River, aby mohli použiť jej muníciu proti vlastnej flotile. Rusko nakoniec stiahne svoje sily z východného pobrežia USA. Dňa 4. októbra 2016 ruský prezident Boris Vorševskij na samite v Hamburgu oznamuje svoje plány na uzavretie mieru s USA. Počas letu však Makarovovi muži unesú Vorševského lietadlo a prinútia ho núdzovo pristáť na letiskovej ploche. Agent F.S.O. Andrej Harkov sa pokúsi zabezpečiť Vorševského, ale je zabitý, keď sa Makarov objaví vo vnútri toho, čo F.S.O. považuje za evakuačný vrtuľník Makarov unesie prezidenta a plánuje zajať a mučiť jeho dcéru Alenu, aby prinútil prezidenta poskytnúť Makarovovi prístup k ruskému jadrovému arzenálu, ktorý má schopnosť a ničivú silu zničiť celý európsky kontinent.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MCERO rating ZGRAC rating 18+ACB rating MUSK rating 18PEGI rating 18
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB