Castlevania: Symphony of the Night

Titulný obrázok pre Castlevania: Symphony of the Night

Zásadná 2D metroidvania, v ktorej po udalostiach v hre Castlevania: Alucard prichádza do Drakulovho hradu po tom, čo povstal z trosiek, a snaží sa raz a navždy poraziť zlo, ktoré sa v ňom nachádza, a to prostredníctvom prieskumu, boja s jeho obyvateľmi a zbierania rôznych zbraní a schopností ukrytých v jeho hlbinách.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation - 20.3.1997
Xbox 360 - 21.3.2007
PlayStation Vita - 31.12.2012
PlayStation 3 - 19.7.2007
Platformy: PlayStation, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Vita
Vývojár: Konami Computer Entertainment Tokyo, Konami
Vydavateľ: Konami
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Devil's Castle Dracula X: Nocturne in the Moonlight, SotN, Castlevania: SotN, Akumajou Dracula X: Gekka no Yasoukyoku, Symphony of the Night
Príbeh hry:

Príbeh hry sa odohráva v roku 1797, päť rokov po udalostiach v Rondo of Blood, a začína porážkou grófa Draculu Richterom Belmontom, čo odráža koniec predchádzajúcej hry. Napriek porážke Draculu však Richter zmizne bez stopy. Castlevania po piatich rokoch opäť povstáva, a hoci na hrad neútočia žiadni Belmontovci, Alucard, Draculov syn, sa prebudí zo samovznietenia a rozhodne sa vyšetriť, čo sa stalo počas jeho spánku. Medzitým Maria Renardová, Richterova švagriná, sama vstúpi do Castlevanie, aby pátrala po zmiznutom Richterovi. V priebehu hry viackrát pomáha Alucardovi.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 12ACB rating PGESRB rating TGRAC rating 15+CERO rating CUSK rating 12ClassInd rating 12
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB