Final Fantasy VII

Titulný obrázok pre Final Fantasy VII

Final Fantasy VII je siedmym hlavným dielom série Final Fantasy a bol prvým titulom, ktorý obsahoval trojrozmernú grafiku, predrenderované pozadia a početné videá s plným pohybom. Hra sa v mnohých ohľadoch odchyľuje od predchádzajúcich dielov série. Hoci si zachováva pseudo-otáčkový systém príkazov menu Active Time Battle, FFVII obsahuje troch členov partie namiesto štyroch. Systém Materia umožňuje hráčovi prispôsobiť schopnosti každého člena strany podľa vlastných predstáv a systém Limit im udeľuje jedinečné bojové schopnosti. Hoci sa minihry opakovali, FFVII prináša množstvo nových hier, z ktorých mnohé sa dajú hrať v zábavnom parku Gold Saucer, od pretekov s Chocobom až po snowboarding.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation - 7.9.1997
PlayStation 3 - 2.6.2009
PlayStation Vita - 2.6.2009
PlayStation Portable - 2.6.2009
Platformy: PlayStation, PlayStation 3, PlayStation Portable, PlayStation Vita
Vývojár: Square Product Development Division 1
Vydavateľ: Sony Computer Entertainment, Square Enix, Square
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person), Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: FFVII, Final Fantasy 7, Final Fantasy VII International, Final Fantasy 7 International, FF7, FINAL FANTASY VII
Príbeh hry:

Final Fantasy VII je príbehom žoldniera Clouda Strifea, ktorého si najme ekoteroristická skupina AVALANCHE pod vedením Barreta Wallacea, aby pomohol v boji proti megakorporácii Shinra Electric Power Company, ktorá sa pokúša vyčerpať životnú silu planéty ako zdroj energie pre svoje ďalšie zisky. Cloud, ktorý je k tejto veci apatický, spočiatku bojuje pre osobný prospech a pre sľub, ktorý dal priateľke z detstva Tife Lockhartovej. Cloud nakoniec spojí sily s mnohými ďalšími, aby zachránil planétu, ktorú ohrozuje Shinra a Cloudova nemesis Sephiroth, a objaví dôvod, prečo bojovať za inú než vlastnú vec.

Franchise: Final Fantasy
Vekové odporúčanie:
ESRB rating TGRAC rating 12+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB