Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia

Titulný obrázok pre Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia je ťahová stratégia a tretí diel série Heroes of Might and Magic. Príbeh hry je prvýkrát spomenutý v priebehu hry Might and Magic VI: The Mandate of Heaven a odohráva sa pred hrou Might and Magic VII: For Blood and Honor. Hráč si môže vybrať, či bude hrať v šiestich rôznych kampaniach rozprávajúcich príbeh, alebo bude hrať v scenári proti počítačovým alebo ľudským protivníkom.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 28.2.1999
Linux - 31.12.1999
Mac - 21.12.1999
Platformy: Linux, PC (Microsoft Windows), Mac
Vývojár: Loki Software, New World Computing
Vydavateľ: Loki Software, The 3DO Company
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer)
Séria: Heroes of Might and Magic
Pohľad hráča: Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: HoMM3, Heroes of Might and Magic III, Heroes of Might and Magic 3: The Restoration of Erathia, Heroes of Might and Magic 3, HoMM 3, HOMM3, Heroes of Might and Magic 3: The Restoration of Erathia, HoMM III
Príbeh hry:

Príbeh hry sa odohráva predovšetkým prostredníctvom série siedmich hrateľných kampaní, ktoré sa odohrávajú na kontinente Antagarich. Počas kampaní je príbeh rozprávaný zo striedajúcich sa pohľadov, čo dáva hráčom možnosť hrať za každé z mestských zoskupení. Po zmiznutí kráľa Rolanda Ironfista z Enrothu pred vydaním hry Might and Magic VI: The Mandate of Heaven zostáva vládnuť kráľovstvu jeho manželka, kráľovná Catherine. Medzitým je jej otec, kráľ Gryphonheart z Erathie, zavraždený. Bez svojho milovaného kráľa padne kráľovstvo Erathia do rúk temných síl Nighona a Eeofola. Kráľovná Katarína sa vracia domov do Antagarichu a snaží sa zmobilizovať ľud svojej vlasti a viesť ho proti zlu, ktoré spustošilo ich národ. Hlavné mesto Erathie Steadwick je vyplienené pánmi žalára z Nighonu a Kreeganmi z Eeofolu. Medzitým sa na západnej hranici stretávajú národy Tatalia a Krewlod, ktoré využívajú príležitosť rozšíriť svoje územie. Kataríninou prvou úlohou je vybudovať si oporu v dobytom kráľovstve získaním pomoci spojencov. Čarodejníci z Bracady a elfovia z AvLee odpovedajú na jej výzvu a spoločne postupujú smerom k Steadwicku a nakoniec ho získajú späť, čím rýchlo potlačia pohraničnú vojnu na západe. Čoskoro nato Lucifer Kreegan, veliteľ eeofolských vojsk, vyšle do Erathie vyslanca, ktorý tvrdí, že Roland Železná päsť je zajatý na ich území. AvLee napadne Eeofol, ale nepodarí sa mu zachrániť Rolanda, ktorý je prevezený do ich severného panstva. Potom Catherine napadne Nighon a zatlačí vojská dungeonu späť do ich ostrovného domova. Medzitým nekromanti z Deyja, ktorí sú zodpovední za vraždu kráľa Gryfosrdca, zosnujú plán, ako oživiť jeho mŕtvolu ako licha. Plánujú využiť jeho múdrosť pri vedení vlastných armád nemŕtvych. Vôľa kráľa Gryphonhearta sa však ukáže byť pre nekromantov príliš silná aj v jeho poškodenom stave a stane sa z neho potulný lich. Keďže kráľovná Katarína nemá iné východisko, je nútená spojiť sa s nekromantmi a spoločne sa vydávajú zničiť licha kráľa Gryphonhearta skôr, než sa stane príliš mocným. Záverečná bonusová kampaň, ktorá je prístupná až po dokončení hlavných kampaní, rozpráva príbeh separatistov žijúcich v Sporných krajinách, vojnou zmietanej hranici medzi Erathiou a AvLee. Unavení z potýčok, ktoré prinášajú nepokoje do ich domovských krajín, sa spoja, aby bojovali za nezávislosť od dvoch veľkých kráľovstiev. Neskôr sa naznačuje, že toto povstanie zorganizoval Archibald Ironfist, antagonista hry Heroes of Might and Magic II.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating E
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB