Killzone 3

Titulný obrázok pre Killzone 3

Killzone 3 je štvrtá hra zo série Killzone. Oproti svojmu predchodcovi sa dočkala niekoľkých vylepšení, čo je vidieť na celkovo plynulejšej a vyváženejšej hrateľnosti. Rovnako ako v predchádzajúcej hre budete komandovať rôzne veže a vozidlá, ktoré vám pridajú na palebnej sile, ale ponechajú vám koľajnicovú hrateľnosť. Jednou z nových zbraní je jet-pack, ktorý vám umožní skákať a čiastočne lietať s neobmedzenou muníciou ako súčasť nového exoskeletu. Prostredie môžete niekedy zničiť alebo využiť vo svoj prospech, streľba do sudov alebo určitých rastlín zlikviduje blízkych nepriateľských vojakov. Okrem kampane pre jedného hráča ponúka Killzone 3 aj vylepšenú verziu multiplayeru z Killzone 2. Hra je tiež prvou v sérii, ktorá podporuje 3D televízory.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 3 - 22.2.2011
Platformy: PlayStation 3
Vývojár: Guerrilla Games
Vydavateľ: Sony Computer Entertainment
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Séria: Killzone
Herný engine: In-house engine
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person)
Príbeh hry:

Visari je preč, ale vojna sa zďaleka neskončila. Helghastské sily podnikli ničivý protiútok, ktorý si vynútil evakuáciu planéty Helghan zo strany ISA. Keďže sa objavujú nové prápory Helghastov s výkonnejšími zbraňami, ISA sa ocitá v presile, prestrelená a obkľúčená. Hráč sa opäť ujíma úlohy Seva, preživšieho člena jednotky špeciálnych síl Alpha Squad, ktorý musí bojovať proti pomstychtivým a nemilosrdným nepriateľským silám v zúfalom pokuse uniknúť z Helghanu živý.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 18CERO rating DUSK rating 18GRAC rating 18+ClassInd rating 18ACB rating MA 15+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB