Kirby 64: The Crystal Shards

Titulný obrázok pre Kirby 64: The Crystal Shards

Kirbyho prvé trojrozmerné dobrodružstvo je zároveň jeho debutom na konzole Nintendo 64 a vždy všestranný hrdina v ňom bojuje s novým nepriateľom s názvom Dark Matter. Temná hmota túži po mocnom kryštáli vzdialenej krajiny, ale mladá víla menom Ribbon sa ju pokúsi zachrániť útekom s drahokamom do Krajiny snov. Teraz sa kryštál rozbil a je roztrúsený po celom svete. Prevezmite kontrolu nad Kirbym a pomôžte mu putovať naprieč šiestimi svetmi, bojovať s najrôznejšími nepriateľmi a náročnými bossmi, zatiaľ čo sa snaží zozbierať všetkých 100 kusov rozbitého kryštálu.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Wii - 16.9.2008
Wii U - 30.7.2015
Nintendo 64 - 27.6.2000
Žáner: 2D, Adventúrne
Platformy: Nintendo 64, Wii, Wii U
Vývojár: HAL Laboratory
Vydavateľ: Nintendo, Gradiente
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Rozdelená obrazovka (Split screen)
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Kirby of the Stars 64, Hoshi no Kirby 64, Hoshi no Kirby Rokujuuyon
Príbeh hry:

Na planéte Ripple Star žije skupina milých a mierumilovných víl. Samotnú planétu chráni pred nebezpečenstvom moc veľkého kryštálu, ktorý bdie nad Ripple Star. Táto moc však upúta pozornosť Temnej hmoty, ktorá chce veľký kryštál využiť na svoje vlastné nekalé ciele. Jej gigantická masa zaútočí na Kryštál a hľadá ho, pričom zatemní oblohu a víly prepadnú panike. V reakcii na hrozbu, ktorú Temná hmota predstavuje, kráľovná Roztrhanej hviezdy prikáže víle menom Stuha, aby Kryštál odniesla na bezpečné miesto. Stužka sa pokúsi odletieť s kryštálom, ale zastavia ju tri gule vyslané Temnou hmotou. Kryštál sa rozbije na 74 úlomkov, ktoré sa rozptýlia po niekoľkých planétach, a Ribbon sa zrúti na planétu Popstar. Kirby nájde jeden úlomok a dá ho Ribbonovi, načo sa obaja vydajú hľadať ostatné. Keď Kirby a jeho priatelia zozbierajú všetky úlomky kryštálu a porazia Zázračnú hmotu, Temná hmota utečie z Ripple Star a exploduje. Víťazstvo je však prerušené, pretože Kryštál zistí silnú prítomnosť energie Temnej hmoty v Kráľovnej víl a vypudí ju z nej, čím sa prejaví nad planétou a vytvorí Temnú hviezdu. Kirby a jeho priatelia preniknú do Temnej hviezdy a kráľ Dedede ich vypustí na výzvu 02. Kirby a Ribbon, vyzbrojení svojou Shard Gun, zničili 02 a Temnú hviezdu.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating EPEGI rating 3CERO rating A
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB