Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Titulný obrázok pre Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Metal Gear Solid 3: Snake Eater je prequelom celej série Metal Gear. Väčšina určujúcich herných prvkov série bola prenesená a rovnako ako predtým musí Snake používať skôr kradmosť a dôvtip než hrubú silu, aby prenikol do nepriateľských zón a zlikvidoval svojich hlavných protivníkov. Na rozdiel od predchádzajúcich hier sa tento diel odohráva vo veľkej vonkajšej džungli. Snake môže používať kamufláž, liezť po stromoch, skrývať sa vo vysokej tráve alebo nosiť oblečenie, vďaka ktorému je menej nápadný.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 2 - 16.12.2004
Platformy: PlayStation 2
Vývojár: Konami Computer Entertainment Japan
Vydavateľ: Konami
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Metal Gear Solid
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person), Pohľad z tretej osoby (Third person), Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: MGS3: SE, MGS3
Príbeh hry:

Na vrchole studenej vojny najväčší americký agent známy ako Šéf prebehne do Sovietskeho zväzu. V tom istom čase extrémista menom plukovník Volgin odpáli prenosnú jadrovú raketu americkej výroby na sovietsku konštrukčnú kanceláriu OKB-754, čo vyvolá medzinárodný incident. Aby Amerika očistila svoje meno a vyhla sa tretej svetovej vojne, špeciálna jednotka FOX vyšle muža menom John s krycím menom Naked Snake, aby zavraždil ženu, ktorá ho všetko naučila.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 16ESRB rating MClassInd rating 14CERO rating Z
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB