Minecraft

Titulný obrázok pre Minecraft

Hra Minecraft sa zameriava na to, aby hráč mohol skúmať, interagovať a upravovať dynamicky generovanú mapu zloženú z blokov s veľkosťou jedného metra kubického. Okrem blokov obsahuje prostredie aj rastliny, mobov a predmety. Medzi niektoré činnosti v hre patrí ťažba rudy, boj s nepriateľskými mobmi a výroba nových blokov a nástrojov zhromažďovaním rôznych zdrojov, ktoré sa v hre nachádzajú. Otvorený model hry umožňuje hráčom vytvárať štruktúry, výtvory a umelecké diela na rôznych serveroch pre viacerých hráčov alebo na ich mapách pre jedného hráča. Medzi ďalšie funkcie patria redstonové obvody na logické výpočty a akcie na diaľku, banské vozíky a trate a tajomný podzemný svet s názvom Nether. Určeným, ale úplne nepovinným cieľom hry je cestovať do dimenzie s názvom End a poraziť draka Endera.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Linux - 18.11.2011
Mac - 18.11.2011
PC (Microsoft Windows) - 18.11.2011
Platformy: Linux, PC (Microsoft Windows), Mac
Vývojár: Mojang Studios
Vydavateľ: Mojang Studios
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen), Massively Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer) Online (MMO)
Séria: Minecraft
Herný engine: Lightweight Java Game Library
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person), Pohľad z tretej osoby (Third person), Virtual Reality
Alternatívne názvy: Minecraft: Java Edition
Príbeh hry:

Minecraft: Minecraft: Java Edition (predtým známy ako Minecraft) je pôvodná verzia hry Minecraft, ktorú vyvinula spoločnosť Mojang Studios pre Windows, macOS a Linux. Notch začal vývoj 10. mája 2009 a Minecraft verejne vydal 17. mája 2009. Úplné vydanie hry sa uskutočnilo 18. novembra 2011 na konferencii MINECON 2011.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating E10+PEGI rating 7CERO rating AUSK rating 6ClassInd rating LACB rating PGGRAC rating ALL
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB