Mortal Kombat 3

Titulný obrázok pre Mortal Kombat 3

Mortal Kombat 3 prináša do série 2D bojoviek nové prvky: viacúrovňové hracie polia, útoky "Dial-A-Combo", tlačidlo "Run" na zrýchlenie súbojov a kódy "Vs.", ktoré odomykajú nové sily a schopnosti, keď obaja hráči zadajú sekvenciu kódov na obrazovkách pred zápasom. Súčasťou je aj viac fatalít v jednotlivých fázach a záverečných pohybov, keď sa každý bojovník pokúša o súboj jeden na jedného s kentaurovským vynútiteľom Motarom a samotným Shao Kahnom.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
DOS - 31.12.1995
Sega Mega Drive/Genesis - 31.12.1995
PlayStation - 31.12.1995
Super Nintendo Entertainment System - 31.12.1995
PC (Microsoft Windows) - 31.12.1996
Arcade - 15.4.1995
Žáner: Bojové
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation, DOS, Super Nintendo Entertainment System, Sega Mega Drive/Genesis, Arcade
Vývojár: Midway Games
Vydavateľ: Midway Games, Playtronic, Tec Toy
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer)
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: MKIII, MK3
Príbeh hry:

Shao Kahn, ktorý je už unavený z neustálych prehier v turnaji, uskutoční 10 000 rokov starý plán. Nechal by svojich tieňových kňazov na čele so Shang Tsungom oživiť svoju bývalú kráľovnú Sindel, ktorá nečakane zomrela v mladom veku. V Outworlde by ju však neoživil. Vzkriesili by ju v Pozemskej ríši. To by umožnilo Šao Kánovi prekročiť hraničné línie a získať späť svoju kráľovnú. Keď sa Sindel reinkarnuje v Pozemskej ríši, Shao Kahn sa dostane cez dimenzie, aby ju získal späť. Následkom jeho činu sa Zemská ríša stane súčasťou Vonkajšieho sveta, pričom okamžite zahynie niekoľko miliárd ľudí. Len niekoľko z nich je ušetrených, pretože Rayden chráni ich duše. Povie im, že Shao Kahna treba zastaviť, ale on nemôže zasiahnuť; vzhľadom na svoje postavenie nemá v Mimosvete žiadnu moc a Zemská ríša čiastočne splynula s Mimosvetom. Shao Kahn vypustil vyhladzovacie oddiely, ktoré sa potulujú po celej Zemskej ríši a zabíjajú všetkých, čo prežili.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 18
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB