Oddworld: Abe’s Exoddus

Titulný obrázok pre Oddworld: Abe’s Exoddus

Abeho pokojný dôchodok narušila vízia Troch čudákov. Abe sa dozvedel, že kartel Magog ťaží Necrum, posvätné mesto mŕtvych Mudokonov, aby zbieral kosti na výrobu supernávykového nápoja SoulStorm Brew. Po oslobodení mudokonských duchov uväznených v Mudanchee a Mudomo Vaults získal Abe od Weirdos strašidelné schopnosti vrátane schopnosti liečiť svojich mudokonských priateľov zo závislosti SoulStorm a schopnosti stať sa neviditeľným. Infiltráciou dopravného uzla FeeCo Depot a používaním výbušných prdov na prežitie dobrodružstiev v Sligských kasárňach a Bonewerkoch sa Abe vlámal do pivovaru SoulStorm. Tam sa Abe dozvedel pravdu o tajnej prísade do SoulStorm Brew... tesne predtým, ako toto miesto rozmetal na atómy spoločnou silou vytriezvených Mudokonov, ktorých zachránil. Potom sa Abe pripojil k svojim pivným kamarátom v Alf's Rehab & Tea, aby sa vyliečil - životná cesta sa začína jedným krokom. Alebo je to dvanásť?

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation - 26.8.1999
PC (Microsoft Windows) - 19.12.1998
PlayStation 3 - 2.6.2010
PlayStation Portable - 2.6.2010
PlayStation Vita - 22.10.2009
Žáner: 2D, Puzzle, Adventúrne
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation, PlayStation 3, PlayStation Portable, PlayStation Vita, PlayStation 4, PlayStation 5
Vývojár: Oddworld Inhabitants
Vydavateľ: GT Interactive Software, Oddworld Inhabitants
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Oddworld
Herný engine: A.L.I.V.E.
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Oddworld : L'Exode d'Abe, Abe'99, Abe's Exoddus
Príbeh hry:

Hra pokračuje v príbehu Abeho, ktorý sa snaží zachrániť svojich kamarátov Mudokonov pred ďalším sprisahaním Glukkonov, ktorí ich chcú zneužiť. Abe zistí, že Glukkoni zotročujú Mudokony, tentoraz na výrobu nápoja s názvom Soulstorm Brew, ktorý ako ingrediencie používa kosti a slzy Mudokonov. Abe sa musí vydať do pivovaru Soul Storm Brewery, zastaviť týchto korporátnych zloduchov a zachrániť zotročených mudokonovských robotníkov.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating TUSK rating 12ClassInd rating 12
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB