Professor Layton and the Curious Village

Titulný obrázok pre Professor Layton and the Curious Village

V podivnej dedinke St. Mystere sa obyvatelia medzi sebou rozprávajú v hádankách, zamykajú dvere posuvnými hádankami a skrývajú svoje tajomstvá v hlavolamoch. Keď zomrie bohatý barón, jeho závet odhalí nepolapiteľný poklad ukrytý niekde v dedine. Teraz je na profesorovi Laytonovi, aby rozlúštil hádanky a hlavolamy St Mystere, našiel ukrytý poklad a rozlúštil prípad.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo DS - 7.11.2008
Legacy Mobile Device - 8.6.2018
Platformy: Nintendo DS, Legacy Mobile Device
Vývojár: LEVEL-5
Vydavateľ: Nintendo, LEVEL-5
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Pohľad hráča: Pohľad z boku, Text
Alternatívne názvy: El profesor Layton y la villa misteriosa, Layton Kyouju to Fushigi na Machi, Layton Kyouju to Fushigi na Machi, Professor Layton und das geheimnisvolle Dorf, Professeur Layton et l'Étrange Village
Príbeh hry:

Keď zomrie bohatý barón August Reinhold, jeho závet odhalí poklad ukrytý v dedine St. Mystere. Keďže rodina baróna nedokáže poklad nájsť sama, požiada o pomoc známeho odborníka na hádanky profesora Laytona a jeho učňa Luka. Po príchode dvojice je ich pátranie po poklade prerušené podozrivou smrťou ďalšieho člena rodiny Reinholdovcov. Teraz majú na krku dve záhady a profesor Layton a Luke sa musia popasovať s množstvom hádaniek, rébusov a hlavolamov v dedine, aby našli pravdu.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating EPEGI rating 7ClassInd rating L
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB