Professor Layton and the Unwound Future

Titulný obrázok pre Professor Layton and the Unwound Future

Podobne ako v predchádzajúcich hrách Professor Layton je Unwound Future dobrodružná hra, v ktorej hráč rieši hádanky ponúkané miestnymi obyvateľmi, aby sa posunul v príbehu vpred, a to prostredníctvom dialógov a približne 32 minút plnohodnotného videa. Hráč sa v hre pohybuje prostredníctvom statických záberov miest. Hráč môže používať dotykovú obrazovku DS na ťukanie na neherné postavy, aby začal dialóg alebo získal hádanku, a tiež môže kdekoľvek na pozadí hľadať mince s nápovedou, pričom na niektorých miestach je potrebné ťuknúť niekoľkokrát, aby sa odhalila tajná minca s nápovedou alebo hádanka. Hádanky sú rôzne druhy hlavolamov, vrátane vizuálnych, matematických a logických. Na riešenie hádaniek nie je časový limit a hráč môže získať až 3 nápovedy, pričom každá stojí jednu mincu; novinkou v hre Unwound Future je "supernápoveda", ktorá stojí 2 mince a ktorú možno kúpiť až po odhalení ostatných 3 nápoved, ale ktorá takmer odhalí riešenie hádanky. Ak hráč správne vyrieši hádanku, získa určitý počet "pikarátov", čo je forma meny v hre. Uhádnutie nesprávnej odpovede zníži počet pikarátov, ktoré môže hráč získať pri ďalších pokusoch. Hráči môžu navštíviť určité oblasti, aby si zahrali neobjavené alebo nevyriešené hádanky, ktoré zostávajú v priebehu príbehu.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo DS - 27.11.2008
Platformy: Nintendo DS
Vývojár: LEVEL-5
Vydavateľ: LEVEL-5, Nintendo of America
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Pohľad hráča: Pohľad z boku, Text
Alternatívne názvy: Professeur Layton et le Destin Perdu, Professor Layton and the Lost Future, Professor Layton and the Last Time Travel, Layton Kyouju to Saigo no Jikan Ryokou, El profesoy Layton y el futuro perdido, Professor Layton and the Last Time Travel, Layton Kyouju to Saigo no Jikan Ryokou, Professor Layton and the Lost Future, Professor Layton und die verlorene Zukunft
Príbeh hry:

Keď sú Layton a Luke pozvaní na demonštráciu stroja času, ktorý zostrojil Dr. Alain Stahngun, experiment sa zvrtne a spôsobí zmiznutie Stahnguna a premiéra Billa Hawksa. O týždeň neskôr, keď bolo nahlásených množstvo nezvestných vedcov, Layton a Luke dostanú list, ktorý údajne pochádza z Lukovej budúcnosti o desať rokov, a dovedie ich do zvláštneho obchodu s hodinami v londýnskych uličkách. Vnútri im starý pár ukáže ďalší stroj času v podobe obrovských hodín a oni sa ocitnú v drasticky zmenenom kvázi parnom punkovom Londýne desať rokov od ich súčasnosti, kde sa stretnú s Lukeom z budúcnosti. Ten im vysvetlí, že v tejto budúcnosti sa Layton stal hlavou mafiánskej skupiny známej ako Rodina a ovládol Londýn, a rozhodne sa mu pomôcť. Po krátkom návrate do minulosti, aby vyhľadali nejaké spisy týkajúce sa nehody, pri ktorej pred desiatimi rokmi prišla o život jeho priateľka Claire, sa Layton a Luke vrátia do Londýna budúcnosti, pričom so sebou nechtiac privedú Floru, inšpektora Chelmeyho a jeho asistenta Bartona. Keď skupina vyšetruje, kde sa nachádza Layton z budúcnosti, Lukeovi sa pripomenie, že sa čoskoro bude sťahovať k rodičom.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating E10+PEGI rating 7
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB