Resident Evil 2

Titulný obrázok pre Resident Evil 2

Resident Evil 2 je pokračovaním prvého dielu Resident Evil. Rovnako ako predchádzajúca hra v sérii, aj Resident Evil 2 je 3D akčná adventúra využívajúca trojrozmerné polygónové postavy na dvojrozmernom predrenderovanom pozadí, pričom akcia je sledovaná prostredníctvom rôznych filmových pevných uhlov kamery v každej miestnosti. Hráči si môžu vybrať, či budú hrať za jednu z dvoch možných postáv, pričom každá z nich prechádza rovnakým úvodným scenárom, ale s rozdielmi v type zbraní, ktoré nájdu, a v ľuďoch, ktorých cestou stretnú.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation - 21.1.1998
PC (Microsoft Windows) - 19.2.1999
Nintendo 64 - 31.10.1999
Dreamcast - 22.12.1999
Platformy: Nintendo 64, PC (Microsoft Windows), PlayStation, PlayStation 3, Nintendo GameCube, Dreamcast, PlayStation Portable, PlayStation Vita
Vývojár: Capcom Planning Room 2
Vydavateľ: Capcom, Nintendo, Virgin Interactive Entertainment, Gradiente
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Biohazard 2 Value Plus, RE2, Resident Evil 2 Platinum, Biohazard 2
Príbeh hry:

Hra sa odohráva 29. septembra 1998. Zombíci zamorili Raccoon City. Do kanalizácie bola vypustená biologická zbraň známa ako T-Virus. Potkany potom rozšírili vírus na obyvateľov mesta. Dvaja ľudia sa dostanú do Raccoon City: Leon S. Kennedy, policajný nováčik, ktorý je prvý deň v práci, a Claire Redfieldová, študentka vysokej školy, ktorá hľadá svojho brata. Leon a Claire sa rýchlo ocitnú v boji o život proti hordám tvorov, ktorí sa snažia prežiť.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 18GRAC rating 18+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB