Resident Evil 3: Nemesis

Titulný obrázok pre Resident Evil 3: Nemesis

Resident Evil 3: Nemesis je survival horor a tretí diel série Resident Evil. Rovnako ako jej dvaja predchodcovia je to akčná adventúra z pohľadu tretej osoby s polygonálnymi postavami na vopred vykreslenom pozadí s filmovými uhlami kamery. Hoci hra využíva rovnaký základný engine a hrateľnosť ako predchádzajúce hry, hrateľnosť je vylepšená o funkcie, ako je automatické zameriavanie, otočenie o 180 stupňov a nový úskokový pohyb, ktorý umožňuje Jill vyhnúť sa útokom nepriateľa. Verzie pre PC a Dreamcast obsahujú všetkých osem možných kostýmov Jill, ako aj žoldniersku minihru Operation Mad Jackal, ktorá vám umožní hrať za jedného z troch vojakov Umbrelly. Vo verzii pre Playstation sa tieto špeciálne funkcie musia odomknúť zdolaním hry s vysokým skóre.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation - 22.9.1999
PC (Microsoft Windows) - 16.6.2000
Dreamcast - 16.11.2000
Nintendo GameCube - 23.1.2003
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation, PlayStation 3, Nintendo GameCube, Dreamcast, PlayStation Portable, PlayStation Vita
Vývojár: Capcom Planning Room 2
Vydavateľ: Eidos Interactive, Virgin Interactive Entertainment, Nintendo, Capcom
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Herný engine: RE Engine
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Resident Evil 3, Biohazard 3, RE3, Biohazard: Gaiden, Biohazard 3: Last Escape
Príbeh hry:

28. septembra 1998, 24 hodín pred udalosťami v Resident Evil 2, sa bývalá členka špeciálnej taktickej a záchrannej služby (S.T.A.R.S.) Jill Valentine pokúša utiecť z Raccoon City. Väčšina obyvateľstva bola premenená na zombie v dôsledku vypuknutia T-vírusu, nového typu biologickej zbrane, ktorú tajne vyvinula farmaceutická spoločnosť Umbrella. Príbeh rozširuje prostredie a udalosti vypuknutia T-vírusu v Raccoon City a uzatvára sa osudom mesta a jeho nakazených obyvateľov.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MGRAC rating 18+PEGI rating 16
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB