Star Fox 64

Titulný obrázok pre Star Fox 64

Aktualizácia 16-bitového titulu pre Super NES pokračuje v pôvodnej 3D strieľačke na Nintende 64. Táto nová 64-bitová verzia, v ktorej hrajú Fox McCloud, Peppy Hare, Falco Lombardi a Slippy Toad, obsahuje viac ako 15 úrovní, ľahké, stredne ťažké a ťažké cesty, úrovne s posúvaním dopredu, ako aj plnohodnotné 3D sféry a trojdielny režim pre viacerých hráčov využívajúci rozdelenú obrazovku pre štyroch hráčov. Okrem množstva akcie s Arwingom hra predstavuje nový vznášajúci sa tank a dokonca obsahuje úroveň s ponorkou. Osemmegabajtová kazeta sa môže pochváliť aj hlasovými ukážkami 23 rôznych postáv namiesto pôvodných zvukov zvierat. Star Fox 64 bola prvou hrou s podporou Rumble Paku. Predával sa balík Rumble Pak a samostatná verzia hry. V Európe vyšla pod názvom Lylat Wars.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo 64 - 27.4.1997
Wii - 25.6.2008
Žáner: Strieľačky, Sci-fi
Platformy: Nintendo 64, Wii, Wii U
Vývojár: Nintendo EAD
Vydavateľ: Nintendo, Gradiente, iQue
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Rozdelená obrazovka (Split screen)
Séria: Star Fox
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person), Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Lylat Wars, Starfox 64, Xingji Huohu, SF64
Príbeh hry:

Šialený vedec Andross povstane ako cisár Jedu a vyhlási vojnu celej sústave Lylat, počnúc Corneriou. Generál Pepper vyšle tím Star Fox, aby ochránil kľúčové planéty sústavy Lylat a zastavil doktora Androssa.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 7ESRB rating EGRAC rating ALLCERO rating A
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB