The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Titulný obrázok pre The Legend of Zelda: Ocarina of Time

The Legend of Zelda: Ocarina of Time je piaty hlavný diel série The Legend of Zelda a prvý, ktorý bol vydaný pre Nintendo 64. Bola to jedna z najočakávanejších hier svojej doby a mnohé webové stránky a časopisy ju zaradili medzi najlepšie videohry, aké kedy vznikli. Hra Ocarina of Time bola na svoju dobu revolučná, pravdepodobne ovplyvnila neskoršie hry v sérii viac než ktorýkoľvek z jej predchodcov, hoci mali rovnaké jadro prieskumu, dungeonov, hádaniek a používanie predmetov. Spomedzi herných mechaník je jedným z najpozoruhodnejších systém cestovania v čase. Hra sa začína tak, že hráč ovláda detského Linka, ale neskôr sa hrateľnou postavou stane aj dospelý Link a každý z nich má určité jedinečné schopnosti. Ocarina of Time tiež zavádza používanie hudby na riešenie hádaniek: keď sa naučíte nové piesne, môžete ich použiť na riešenie hádaniek, získanie prístupu do nových oblastí a warp do rôznych lokalít. Prieskum dungeonov je o niečo viac zameraný na hádanky ako v predchádzajúcich hrách, ale nie sú príliš zložité.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo 64 - 18.12.1998
Wii - 27.2.2007
Wii U - 2.7.2015
Platformy: Nintendo 64, Wii, Wii U
Vývojár: Nintendo EAD
Vydavateľ: Nintendo, Gradiente, iQue
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: The Legend of Zelda
Herný engine: Super Mario 64 Engine
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Zelda 64, TLoZ: OoT, Zelda Chuanshuo Shiguang Zhi Di, OoT, Ocarina of Time, Toki no Ocarina, Zelda no Densetsu: Toki no Ocarina, TLoZ: Ocarina of Time
Príbeh hry:

Mladý chlapec Link vyrastal v dedine elfského národa Kokiri. Jedného dňa ho víla Navi zoznámi so strážcom dediny, Veľkým stromom Deku. Ukáže sa, že strom preklial tajomný muž, a Link je poslaný na hrad Hyrule, aby zistil viac. Princezná Zelda povie Linkovi, že Ganondorf, vodca kmeňa Gerudo, sa snaží získať Triforce, posvätnú relikviu, ktorá tomu, kto ju vlastní, poskytuje obrovskú moc. Link musí urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby získal Trojsilu skôr ako Ganondorf a zachránil Hyrule.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 12ESRB rating ECERO rating AUSK rating 6GRAC rating ALL
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB