The Walking Dead: Season Two

Titulný obrázok pre The Walking Dead: Season Two

Podobne ako predchádzajúca sezóna je aj The Walking Dead: Season Two dobrodružná hra typu "ukáž a klikni". Hráč, ktorý ovláda Clementine, môže postavu navigovať po prostredí, skúmať a interagovať s rôznymi prvkami scenérie a zbierať a používať predmety na posun v príbehu. Hráč môže tiež iniciovať rozhovory s nehernými postavami prostredníctvom konverzačných stromov. Niektoré odpovede iných postáv môžu hráčovi ponúknuť na výber viacero možností vrátane možnosti mlčať, pričom na výber má obmedzený čas; ak hráč nevyberie žiadnu možnosť, rozhovor bude pokračovať, ako keby mlčal. Takéto voľby môžu ovplyvniť, ako budú ostatné postavy neskôr reagovať na Clementine, čo môže ovplyvniť neskoršie udalosti v príbehu. Iné scény sú viac akčné a vyžadujú od hráča, aby plnil rýchle časové udalosti, aby zabránil zabitiu Clementine alebo jej spojencov. Ak hráč tieto udalosti nezvládne, hra sa reštartuje na začiatku takýchto scén. Takéto akčné scény môžu od hráča vyžadovať aj kľúčové rozhodnutie v obmedzenom časovom rámci, napríklad ktorú z dvoch postáv zachrániť pred útokom chodcov.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Ouya - 17.12.2013
PlayStation 3 - 17.12.2013
Xbox 360 - 17.12.2013
iOS - 17.12.2013
PlayStation 4 - 21.10.2014
Nintendo Switch - 31.12.2018
PlayStation Vita - 4.11.2014
Xbox One - 18.12.2013
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360, Mac, iOS, PlayStation Vita, PlayStation 4, Xbox One, Ouya, Nintendo Switch
Vývojár: Telltale Games
Vydavateľ: Skybound Games
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: The Walking Dead - A Telltale Games Series
Herný engine: Telltale Tool
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: The Walking Dead: Season 2The Walking Dead: Season 2
Príbeh hry:

The Walking Dead: Druhá sezóna pokračuje príbehom Clementine, mladého dievčaťa, ktoré osirelo v dôsledku apokalypsy nemŕtvych. Je odkázaná sama na seba a musí sa naučiť, ako prežiť v šialenom svete. Od udalostí z prvej série The Walking Dead uplynulo mnoho mesiacov a Clementine hľadá bezpečie. Čo však môže urobiť obyčajné dieťa, aby zostalo nažive, keď živí môžu byť rovnako zlí - a niekedy aj horší - ako mŕtvi? V úlohe Clementine budete vystavení situáciám a dilemám, ktoré preveria vašu morálku a inštinkt prežitia.

Franchise: The Walking Dead
Vekové odporúčanie:
PEGI rating 18ESRB rating MACB rating R18USK rating 16
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB