The Wolf Among Us

Titulný obrázok pre The Wolf Among Us

The Wolf Among Us je päťdielny seriál od tvorcov hry roka 2012: The Walking Dead. Vychádza z oceňovanej komiksovej série Fables (DC Comics/Vertigo) a je to často násilný, vyspelý a drsný thriller, v ktorom sú postavy a bytosti z mýtov, povestí a legiend skutočné a existujú v našom svete. V úlohe Bigbyho Wolfa - Veľkého zlého vlka v ľudskej podobe - zistíte, že brutálna, krvavá vražda v sérii Fable je len ochutnávkou toho, čo príde, v hre, kde každé vaše rozhodnutie môže mať obrovské následky.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 11.10.2013
PlayStation 4 - 4.11.2014
Xbox One - 4.11.2014
Xbox 360 - 11.10.2013
Mac - 14.10.2013
PlayStation 3 - 16.10.2013
iOS - 4.12.2013
Android - 2.6.2014
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360, Mac, Android, iOS, PlayStation Vita, PlayStation 4, Xbox One
Vývojár: Telltale Games
Vydavateľ: Telltale Games
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: The Wolf Among Us
Herný engine: Telltale Tool
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: The Wolf Among Us: A Telltale Games Series, Fables
Príbeh hry:

Dej hry The Wolf Among Us sa odohráva v roku 1986, teda takmer dvadsať rokov pred udalosťami z Fables. Mnohé z magických krajín opísaných v mýtoch, legendách a folklóre (známych ako Domovina) už roky okupuje záhadný tyran známy ako Protivník. Aby unikli Protivníkovmu totalitnému režimu, mnohí obyvatelia Rodnej zeme utiekli do koloniálnej Ameriky a vytvorili enklávu známu ako Fabletown, ktorá sa teraz nachádza na súčasnom Manhattane. Na zamaskovanie svojej prítomnosti pred domácimi ľuďmi si všetky neľudské bájky musia kúpiť kúzlo známe ako "glamour", ktoré im umožňuje vyzerať ako ľudia, alebo sa presťahovať do vidieckej komunity známej ako "Farma". Evolúcia prelomovej hernej mechaniky Telltale zameranej na voľbu a následky zabezpečí, že hráč sa aj ako Bigby Wolf, šerif Fabletownu, dozvie, že život vo veľkom zlom meste je krvavý, desivý a nebezpečný.

Franchise: Fables
Vekové odporúčanie:
PEGI rating 18ESRB rating MUSK rating 18ClassInd rating 16ACB rating MA 15+GRAC rating 15+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB