Tomb Raider: The Angel of Darkness

Titulný obrázok pre Tomb Raider: The Angel of Darkness

Tomb Raider: The Angel of Darkness je šiesta hra zo série Tomb Raider a je pokračovaním hry Tomb Raider: Chronicles. Angel of Darkness prináša nové stealth a close-combat pohyby - uhýbanie, plíženie a chôdzu v objatí stien. Lara si musí vybudovať svoje schopnosti vykonávaním akčných sekvencií. Budete ju nútiť behať, uhýbať, vykonávať lietajúce skoky a skoky z plošiny, šmýkať sa po stenách a lanách, ako aj premiestňovať krabice a iné prekážky. Pokroky sa dosahujú pomocou strategicky umiestnených power-upov. Zbierajte zbrane a muníciu, artefakty a peniaze.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Mac - 18.12.2003
PlayStation 2 - 20.6.2003
PC (Microsoft Windows) - 1.7.2003
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 2, Mac
Vývojár: Core Design
Vydavateľ: Eidos Interactive, Aspyr Media
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Tomb Raider VI: The Angel of Darkness, Tomb Raider 6, Tomb Raider AoD, Tomb Raider : L'Ange des Ténèbres, Tomb Raider: El Ángel de la Oscuridad, TR6, TRVI
Príbeh hry:

Séria hrozných vrážd privedie Laru do konfliktu so zlovestným alchymistom z minulosti a tajným spojenectvom mocných osôb zahalených rúškom tajomstva. Lara je obvinená z vraždy svojho niekdajšieho mentora Wernera Von Croya a stáva sa utečencom na úteku. Prenasledovaná políciou sa vydáva za Alchymistom do temného sveta krvi, zrady a pomsty, kde je len na nej, aby porazila túto nesvätú alianciu a zabránila im vypúšťať na svet ich neuveriteľné sily.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 12CERO rating CESRB rating TUSK rating 12ClassInd rating 14
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB