Uncharted: Drake’s Fortune

Titulný obrázok pre Uncharted: Drake’s Fortune

400 rokov stará stopa v rakve sira Francisa Drakea vydá novodobého lovca šťastia na pátranie po legendárnom poklade El Dorado, ktoré vedie k objavu zabudnutého ostrova uprostred Tichého oceánu. Pátranie sa zmení na smrteľne nebezpečné, keď Nathan Drake uviazne na ostrove a začne ho prenasledovať žoldnier. Drake a jeho spoločníci musia bojovať o prežitie v presile a s prevahou, keď začnú odhaľovať strašné tajomstvá ukryté na ostrove.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 3 - 7.12.2007
Platformy: PlayStation 3
Vývojár: Naughty Dog
Vydavateľ: Sony Computer Entertainment
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Uncharted
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Uncharted Drakes Schicksal, Uncharted: El Tesoro de Drake, Project Big, Uncharted I, Uncharted 1, Drake's Fortune
Príbeh hry:

Hľadač pokladov Nathan "Nate" Drake (Nolan North) v sprievode reportérky Eleny Fisherovej (Emily Roseová) nájde rakvu svojho samozvaného predka sira Francisa Drakea, ktorú lokalizoval podľa súradníc zapísaných na rodinnej pamiatke: prsteni, ktorý Nate nosí na krku. V rakve sa nachádza denník sira Francisa Drakea, ktorý udáva polohu Eldoráda. Piráti napadnú a zničia Nateovu loď, ale Nateov priateľ a mentor Victor "Sully" Sullivan (Richard McGonagle) ich zachráni vo svojom hydropláne. Nate a Sully sa obávajú, že Elenino hlásenie priláka potenciálnych súperov, a preto ju nechajú v prístave. Nasledujúc denník na určené miesto Nate a Sully objavia výklenok, v ktorom kedysi stála veľká socha, a uvedomia si, že Eldorádo nie je mesto, ale skôr zlatá modla. Nájdu nacistickú ponorku, v ktorej sa nachádza stránka z Drakeovho denníka, podľa ktorej bola socha prevezená na ostrov. Nata a Sullyho však zadržia žoldnieri vedení zločincom Gabrielom Romanom (Simon Templeman) a jeho poručíkom Atoqom Navarrom (Robin Atkin Downes). Sully je zdanlivo zabitý výstrelom do hrude, ale Nateovi sa podarí utiecť, stretne sa s Elenou a odletí s ňou na ostrov. Cestou protilietadlová paľba prinúti Elenu a Natea zachrániť sa a sú oddelení. Po získaní zásob z havarovaného hydroplánu sa Nate vydá k starej pevnosti, aby našiel Elenu. Na krátky čas ho zajmú piráti vedení starým spoločníkom Eddym Rajom (James Sie), Elena vyslobodí Nata a utečú do starej colnice na ostrove. Po nájdení záznamov, podľa ktorých bola socha premiestnená ďalej do vnútrozemia, zistia, že Sully je nažive a sprevádza Romana a Radžu. Nate a Elena nájdu a zachránia Sullyho, ktorý prežil vďaka tomu, že Drakeov denník zablokoval guľku, a vysvetlí, že získaval čas pre Nata tým, že Romanovi poskytol mylné informácie.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating TPEGI rating 16CERO rating CUSK rating 16GRAC rating 15+ClassInd rating 14ACB rating MA 15+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB