Tomb Raider

Titulný obrázok pre Tomb Raider

Tomb Raider je 3D akčná hra, ktorú vyvinula spoločnosť Core Design a vydala spoločnosť Eidos Interactive. Hra sleduje dobrodružstvá Lary Croft, britskej archeologičky, ktorá hľadá staroveké poklady. Cieľom hry Tomb Raider je viesť Laru cez rad hrobiek a iných miest pri hľadaní pokladov a artefaktov. Cestou musí zabíjať nebezpečné zvieratá a iné tvory a zároveň zbierať predmety a riešiť hádanky, aby získala prístup k hlavnej cene, zvyčajne mocnému artefaktu. Hra sa tešila veľkému uznaniu kritikov a mala veľký vplyv, vzniklo niekoľko pokračovaní a séria súvisiacich médií.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Sega Saturn - 25.10.1996
DOS - 14.11.1996
PlayStation - 14.11.1996
PC (Microsoft Windows) - 28.11.2012
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation, PlayStation 3, DOS, Sega Saturn, PlayStation Portable, PlayStation Vita
Vývojár: Core Design
Vydavateľ: Sony Computer Entertainment, Eidos Interactive, Square Enix
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Herný engine: Core Design
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Tomb Raider 1, Tomb Raider featuring Lara Croft, Tomb Raider I, TR, Tomb Raiders, Tomb Raider starring Lara Croft, TR1
Príbeh hry:

Lara Croft je Tomb Raider, archeologička, ktorá skúma staroveké lokality pri hľadaní cenných artefaktov a je najatá, aby získala artefakt z hrobky v Peru, ktorý sa ukáže byť jednou z troch častí Atlantského zvieraťa. Lara Croft, ktorú jej zamestnávateľ čoskoro zradí, cestuje do Grécka, Ríma a Egypta, aby získala späť ostatné časti skôr, než sa toto mocné zariadenie dostane do nesprávnych rúk.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating TClassInd rating 16
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB