Warcraft II: Tides of Darkness

Titulný obrázok pre Warcraft II: Tides of Darkness

Warcraft II: Tides of Darkness je strategická videohra vydaná spoločnosťou Blizzard Entertainment v roku 1995 pre MS-DOS. Warcraft 2 je nástupcom populárnej stratégie v reálnom čase Warcraft. Hra obsahuje mnoho vylepšení oproti predchádzajúcej verzii v oblasti grafiky, zvukov a hrateľnosti. Výrazne bol vylepšený aj multiplayer, ktorý umožňuje až 8 hráčov v podivuhodnom súboji viacerých hráčov.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
DOS - 9.12.1995
Mac - 9.12.1995
PC (Microsoft Windows) - 31.12.1996
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation, DOS, Mac, Sega Saturn
Vývojár: Blizzard Entertainment
Vydavateľ: Blizzard Entertainment, Electronic Arts, Electronic Arts Victor
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer)
Pohľad hráča: Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: WC2, WarCraft II: Blood Seas, Warcraft 2: Tides of Darkness, Warcraft 2: The Dark Saga, Warcraft II: Battle.net Edition, Warcraft II: The Dark Saga, Warcraft 2: Tides of Darkness, Warcraft 2: Battle.net Edition, WarCraft II: Tides of Darkness
Príbeh hry:

Prvá vojna priniesla pád Azerothu po kampani Orkov v hre Warcraft: Orkovia a ľudia. Tí, ktorí prežili z Azerothu, utiekli po mori do ľudského kráľovstva Lordaeron a Orkovia sa rozhodli dobyť Lordaeron v takzvanej druhej vojne. Obe strany získali spojencov a nové schopnosti vrátane námorných a leteckých jednotiek a silnejších zaklínačov. V Druhej vojne sú spočiatku úspešní Orkovia, ale iniciatívu preberajú Ľudia a ich spojenci, čiastočne aj vďaka orkskej vzbure iniciovanej čarodejníkom Gul'danom, ktorý sa snaží vyzdvihnúť potopenú Sargerasovu hrobku. Nakoniec sily Aliancie zatlačia Hordu na Blackrock Spire, ale Anduin Lothar, veliteľ Aliancie, je tam zabitý. V záverečnej bitke okolo Temného portálu v Azerothe Aliancia vyhubí jeden orkský klan a zajme orkského vrchného veliteľa a zvyšky jeho síl. V nádeji, že sa vyhne ďalším inváziám, Aliancia zničí Temný portál.

Franchise: Warcraft
Vekové odporúčanie:
ESRB rating TPEGI rating 12USK rating 16
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB