World of Warcraft

Titulný obrázok pre World of Warcraft

World of Warcraft je masovo multiplayerová online hra (MMORPG), ktorá sa odohráva vo svete Warcraft. Hráči preberajú úlohy hrdinov Warcraftu, ktorí skúmajú, zažívajú dobrodružstvá a plnia úlohy v rozsiahlom svete. Vďaka masívnemu multiplayeru umožňuje World of Warcraft interakciu tisícov hráčov v rámci jedného sveta. Hráči si vytvárajú priateľstvá, uzatvárajú spojenectvá a súperia s nepriateľmi o moc a slávu, či už spoločne prežívajú dobrodružstvá alebo bojujú proti sebe v epických bitkách.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Mac - 23.11.2004
PC (Microsoft Windows) - 23.11.2004
Platformy: PC (Microsoft Windows), Mac
Vývojár: Blizzard Entertainment
Vydavateľ: Blizzard Entertainment
Herné módy: Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Massively Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer) Online (MMO)
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Vanilla, WoW, World of Warcraft: Wrath of the Lich King, World of Warcraft: Warlords of Draenor, World of Warcraft: Mists of Pandaria, World of Warcraft: Cataclysm, Leeroy Jenkins, World of Warcraft: The Burning Crusade
Príbeh hry:

Thrallova nová Horda, ktorá chcela osídliť vyprahnutý región Durotar, rozšírila svoje rady a pozvala nemŕtvych Forsakenov, aby sa pridali k orkom, taurenom a trollom. Medzitým trpaslíci, gnómovia a starobylí noční elfovia prisľúbili svoju vernosť obnovenej Aliancii, ktorú viedlo ľudské kráľovstvo Stormwind. Po tom, čo kráľ Stormwindu Varian Wrynn záhadne zmizol, slúžil ako regent Highlord Bolvar Fordragon, ale jeho služba bola poznačená manipuláciou a ovládaním mysle čiernym drakom Onyxiou, ktorý vládol v prestrojení za ľudskú šľachtičnú. Keď hrdinovia vyšetrovali Onyxiine manipulácie, v krajinách po celom svete sa objavili dávni nepriatelia, ktorí ohrozovali Hordu aj Alianciu.

Franchise: Warcraft
Vekové odporúčanie:
ESRB rating TPEGI rating 12USK rating 12
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB