Zero Escape: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors

Titulný obrázok pre Zero Escape: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors

Prvá hra zo série Zero Escape, pôvodne vytvorená ako samostatný titul "Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors". Zmena značky Zero Escape a alternatívny obal hry boli vydané v čase vydania pokračovania "Zero Escape: Virtue's Last Reward". Hra je mysteriózny vizuálny román o vražde s veľkým zameraním na príbeh, ktorý si vyžaduje viacero prehrávaní, aby ste naň prišli, a zahŕňa miestnosti s hádankami, ktoré sa používajú na postup v príbehu s dialógovými voľbami, ktoré treba urobiť medzi nimi. Verzia hry pre iOS odstránila puzzle miestnosti, aby sa viac sústredila na aspekty vizuálneho románu. Miestnosti s hádankami boli nahradené rozprávaním o udalostiach, ktoré sa odohrávajú. Verzia hry pre iOS má aj exkluzívny koniec.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo DS - 16.11.2010
PC (Microsoft Windows) - 24.3.2017
PlayStation 4 - 24.3.2017
PlayStation Vita - 24.3.2017
Xbox One - 22.3.2022
Platformy: PC (Microsoft Windows), Nintendo DS, PlayStation Vita, PlayStation 4, Xbox One
Vývojár: Chunsoft
Vydavateľ: Spike, Aksys Games
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Zero Escape
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person), Text
Alternatívne názvy: Nine Doors, Kyokugen Dasshutsu 9 Jikan 9 Nin 9 no Tobira, Nine Hours, Extreme Escape: 9 Hours, 999, 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors, Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors, Extreme Escape: 9 Hours, 9 Persons, 9 Doors
Príbeh hry:

"Odniekiaľ z diaľky počul Junpei zvuk vŕzgajúceho kovu. Cítil, ako sa mu stiahol žalúdok. Bolo tisíc vecí, ktoré ten zvuk mohol znamenať, ale žiadna z tých, na ktoré dokázal myslieť, nebola dobrá. Junpei sa v snahe rozptýliť sa ešte raz poobzeral po miestnosti. V stene priamo pred ním boli osadené mierne špinavé železné dvere. Prvé, čo si Junpei na dverách všimol, bolo číslo, ktoré bolo na nich nahrubo vyryté. Na povrch dverí niekto červenou farbou napísal... 5"

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 16
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB