Zero Escape: Virtue’s Last Reward

Titulný obrázok pre Zero Escape: Virtue’s Last Reward

Druhá hra zo série Zero Escape. Zero Escape: Virtue's Last Reward je mysteriózny/thrillerový vizuálny román. Je zameraná na príbeh s viacerými zakončeniami, ktoré využívajú hráčove voľby a hádankové miestnosti na postup. Medzi doplnky hry patrí režim "automatického posúvania textu", takže hráči môžu počúvať hlasový prejav bez toho, aby museli preklikávať dialógy, funkcia poznámok, ktorá hráčom umožňuje zaznamenať čokoľvek, čo považujú za užitočné, a vývojový diagram, ktorý ukazuje, ako sa vyvíjajú alternatívne voľby. Herná kalkulačka bola odstránená.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo 3DS - 16.2.2012
PlayStation Vita - 16.2.2012
PC (Microsoft Windows) - 24.3.2017
Platformy: PC (Microsoft Windows), Nintendo 3DS, PlayStation Vita
Vývojár: Chunsoft
Vydavateľ: Aksys Games, Rising Star Games, Spike ChunSoft, Chunsoft
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Zero Escape
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person), Text
Alternatívne názvy: VLR, Extreme Escape Adventure: Good People Die, Kyokugen Dasshutsu ADV: Zennin Shibou Desu, Zero Escape Volume 2
Príbeh hry:

"Zobudil sa vo výťahu. Na druhej strane miestnosti bolo neznáme dievča, ktoré nikdy predtým nevidel, hoci sa zdalo, že ho pozná... "Sigma..." "Odkiaľ poznáš moje meno?" spýtal sa, ale skôr než stihla odpovedať, objavil sa králik. "Tento výťah sa chystá spadnúť!" Sigma a dievča vyšli z výťahu, len aby sa ocitli v obrovskej miestnosti s ďalšími siedmimi cudzincami... spolu s deviatimi ľuďmi. Podivný králik im povedal, že budú musieť hrať hru Ambidex - hru o zradu. Trestom za prehru bola smrť. Dokázalo by si týchto deväť cudzincov dôverovať dostatočne dlho na to, aby sa dostali z väzenia živí?"

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 16CERO rating C
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB