Svetovo prvý hybridný G-SYNC monitor BenQ XL2420G

BenQ uvádza na trh 24" herný monitor XL2420G. Ako prvý na svete ponúka možnosť prepínania medzi klasickým módom a režimom s technológiou G-SYNC. Nechýba ani technológia pre ochranu zraku a ďalšie špeciálne herné funkcie.


BenQ XL2420G s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov je osadený TN panelom s nízkou odozvou 1 ms, svietivosťou 350 cd/m2 a kontrastom 1000:1. K zdrojovému zariadeniu sa pripája pomocou rozhrania DVI, HDMI či Display Port. Jeho súčasťou je tiež USB Hub s tromi portami.

"Príchod NVIDIA G-SYNC technológie pre nás znamenal veľké očakávania a výzvu pri vývoji prvého BenQ G-SYNC monitora. Avšak nechceli sme na trh uviesť len ďalší z radu G-SYNC monitorov. Naším cieľom bolo, ako vždy, vytvoriť herný monitor prinášajúci ten najlepší zážitok z hrania," povedal Peter Huang, General Manager technologického produktového centra BenQ a dodáva: "S BenQ X2420G prichádza niečo, čo tu ešte nebolo - hybridný model poskytujúci to najlepšie z technológií BenQ a zároveň NVIDIA G-SYNC. "

NVIDIA G-SYNC

Použitá technológia G-SYNC synchronizuje obnovovaciu frekvenciu monitora s grafickou kartou tak, že sa hotová snímka zobrazí okamžite po jeho výpočte. Tým dochádza k obmedzeniu trhania a zásekov obrazu, ku ktorým mohlo dochádzať pri hraní rýchlych akčných hier. Kvalitný obraz bez rozmazania je v prípade tejto novinky ďalej podporený aj BenQ technológiou Ultra Low Motion Blur.

Klasický režim monitora

Hybridné prevedenie dáva tiež možnosť prepnutia monitora do lokálneho klasického BenQ režimu. Ten disponuje štandardnými funkciami a technológiami, ktoré nie sú v rámci G-SYNC podporované, ale hráči a používatelia BenQ monitorov ich vyhľadávajú. Ide napríklad o S-Switch a softvér Display Pilot pre ľahkú orientáciu v nastavení monitora, Game Mode Loader, Smart Scaling či Gaming Refresh Rate Optimization Management s podporou obnovovacej frekvencie až 144 Hz.

U oboch režimov je potom samozrejmosťou Black equalizer pre ľahkú viditeľnosť v tmavých miestach hry a, samozrejme, Eye-care technológia Flicker-free a Low Blue Light pre ochranu zraku hráčov.
BenQ XL2420G je k dispozícii na trhu za odporúčanú koncovú cenu 16 490 Kč s DPH pre Českú republiku a 599 eur s DPH na Slovensku.

Zdroj: BenQ

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk