Samsung rozširuje svoje portfólio zakrivených monitorov  pre rok 2015

Samsung rozširuje svoje portfólio zakrivených monitorov pre rok 2015

 

Samsung rozširuje svoju ponuku zakrivených monitorov o päť nových modelov, ktorým dominuje 29-palcový monitor SE790C, 31,5-palcový SE590C a 27-palcový SE591C. Nový lineup uzatvára monitor SE510C, konkrétne dva modely s uhlopriečkou 23,5 palca alebo 27 palcov.


Nové zakrivené monitory Samsung sú vybavené prvotriednou panelovou technológiou Vertical Alignment (VA), ktorá poskytuje optimálnu úroveň zakrivenia, vynikajúci kontrastný pomer a výrazne znížené presvitanie podsvietenia. To všetko vedie k zvýšenej kvalite obrazu. Vysoko výkonné obrazovky nových monitorov kopírujú prirodzené zakrivenie ľudského oka. Sprostredkovávajú tak dokonalejší, plynulejší a pohodlnejší zážitok, a to aj v prípade tmavého prostredia filmov a hier.

Model SE590C ponúka užívateľom, rovnako ako SE790C, najlepší zakrivený dizajn vo svojej triede
s hodnotou 3000 R (polomer zakrivenia 3000 mm). Spolu s modelmi SE591C a SE510C s polomerom zakrivenia 4000 R, zaisťujú zakrivené monitory Samsung zobrazenie bez skreslenia so zníženými odleskami a bezkonkurenčné pohodlie vďaka menšiemu namáhaniu očí.

„Tento rok sa vyvíja ako rok zakrivených monitorov, pretože stále viac spotrebiteľov a podnikov prechádza na zakrivené displeje, aby získali pohodlnejšie zážitky zo sledovania. Keďže sme spoločnosť, ktorá stála za zavedením prvého zakriveného LED monitora na trh, odráža náš nový rad záväzok vylepšovať zakrivený dizajn a kvalitu obrazu a zároveň dosahovať energetickú účinnosť a prevratné inovácie. Zákazníkom tak môžeme poskytnúť prirodzenejší a príjemnejší zážitok zo sledovania, ktorý od monitorov očakávajú," povedal Seog-Gi Kim, senior viceprezident divízie Visual Display Business v spoločnosti Samsung Electronics.

Nové zakrivené monitory Samsung sú vybavené pokročilými funkciami, ktoré ďalej zvyšujú pohodlie pri sledovaní. Režim šetrný k očiam ponúka zníženú technológiu modrého svetla, čím pomáha znižovať škodlivé účinky modrého svetla na divákove oči. Menšia je tiež súvisiaca únava očí, ku ktorej dochádza najmä pri dlhom sledovaní obrazovky. Rovnako tak chráni oči aj funkcia zabraňujúca blikaniu monitorov Samsung, ku ktorému zvyčajne dochádza v prípade bežných monitorov. Vďaka tejto technológii môžu zákazníci sledovať displej oveľa dlhšie bez toho, aby pocítili únavu očí.

Pre podmanivejší obraz, vyššiu kvalitu zobrazenia a lepšiu zábavu vytvárajú monitory takmer reálne snímky s hlbšou čiernou, žiarivejšou bielou a ostrejšími farbami. Dosahujú to vďaka pôsobivému statickému kontrastnému pomeru (v rozmedzí od 5000:1 pri modeli SE590C do 3000:1 u väčšiny štandardných modelov) a vysokému jasu (až 350 cd/m2 v prípade modelov SE590C a SE591C).

Vo výbave nechýba tiež herný režim, ktorý šikovne zaznamená zmeny scén pomocou opravy neostrých snímok, vylepšenia farby a zmeny kontrastu pre lepšiu viditeľnosť akcie pri hraní. Dohromady tieto funkcie zabezpečujú, že si užívatelia vychutnajú multimediálny obsah so živšou kvalitou obrazu, ostrosťou a intenzitou, akú si zaslúži.

Nadčasové spracovanie zakrivených monitorov Samsung posilňuje ich schopnosť ponúkať bohatšie, ale súčasne energeticky úsporné zážitky zo sledovania. Nové, ešte úspornejšie funkcie monitora napríklad zmenšujú jas obrazovky. Okrem dvoch štandardných manuálnych nastavení je k dispozícii automatické nastavenie, ktoré znižuje spotrebu energie približne o 10 % (na základe luminiscencie čiernych častí obrazovky).

Portfólio zakrivených monitorov spoločnosti Samsung pre rok 2015 zahŕňa:

• Séria SE790C – Monitor SE790C s uhlopriečkou 29 palcov je vlajkovou loďou spoločnosti Samsung v oblasti zakrivených monitorov. Ponúka prvotriedny polomer zakrivenia 3000 R a rozlíšenie Wide Full High Definition (WFHD). Vyznačuje sa najlepším statickým kontrastným pomerom vo svojej triede o veľkosti 3000:1 a širokým pomerom strán 21:9 pre lepšie zážitky zo sledovania a multitaskingu, predovšetkým v tmavších prostrediach. Pre ešte lepšie pohodlie a produktivitu zahŕňa rafinovaný ergonomický dizajn monitora výškovo nastaviteľný stojan (HAS) a podporu upevnenia VESA, spoločne s funkciami Picture-by-Picture (PBP) a Picture-in-Picture (PiP) 2.0. Vstavané 7W duálne stereo reproduktory poskytujú vysoko kvalitný zvuk a bohatší multimediálny zážitok.

• Séria SE590C – Monitor SE590C s uhlopriečkou 31,5 palca vyniká najlepším polomerom zakrivenia 3000 R vo svojej triede a kontrastným pomer 5000:1. Navodzuje tak dojem panoramatického zobrazenia so širším zorným poľom a tiež znižuje odlesky. Monitor sprostredkováva živé farby a vynikajúcu kvalitu obrazu vďaka jasu o veľkosti 350 cd/m2 a posúva zábavu na vyššiu úroveň pomocou dvoch vstavaných 5W duálnych stereo reproduktorov a patentovaného zvukového pohonu.

• Séria SE591C – Tieto monitory ponúkajú rovnaký kontrastný pomer a jas ako séria SE590C. Model s uhlopriečkou 27 palcov zaisťuje ten najlepší možný zážitok zo sledovania. Vytvára efekt 3D zobrazenia prostredníctvom polomeru zakrivenia 4000 R, vďaka ktorému pôsobí obrazovka väčšia ako ploché displeje podobnej veľkosti. Súčasne znižuje únavu očí. V reakcii na požiadavky zákazníkov vyniká monitor výrazným dizajnom s bielym lesklým telom, vďaka ktorému je jasne rozlíšiteľný.

• Séria SE510C – Zakrivené monitory SE510 strednej kategórie majú uhlopriečkou 23,5 palca alebo 27 palcov. Sú ideálne pre technicky zdatných používateľov, ktorí hľadajú optimalizovaný komfort zobrazenia. Vyznačujú sa najlepším kontrastným pomerom 3000:1 vo svojej triede a polomerom zakrivenia 4000 R, spoločne s mnohými ďalšími funkciami pre väčšie pohodlie a použiteľnosť.

Technické špecifikácie nových zakrivených monitorov Samsung:

Zdroj: Samsung

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk