Prevratná zmena: Nová konzola od Nintenda na Androide?

Prevratná zmena: Nová konzola od Nintenda na Androide?

 

Už nejaký ten týždeň sa hovorí o tom, že japonská spoločnosť Nintendo chystá novú konzolu. Zatiaľ vieme však len to, že by mala byť označená ako „NX“. Keďže ešte nebola oficiálne predstavená, tak sa toho o nej veľa zistiť nedá, no dnes sa objavila správa, že by so sebou nová generácia mohla priniesť veľkú zmenu v podobe operačného systému Android.

Nintendo síce zatiaľ tvrdí, že je to len jedna z možností, no celý tento nápad vôbec nie je zlý. Ak by mal ich nový hardvér Android jadro, prinieslo by to nové možnosti nielen spoločnosti, ale aj samotným vývojárom, keďže tento operačný systém je open-source, čo by znamenalo ľahšie prenesenie titulu na túto platformu. To by mohlo signalizovať viac hier, a to zasa viac hráčov, čo ostatne môžeme pozorovať aj na smartfónoch, kde je hranie čoraz obľúbenejšou činnosťou.

Spolu s týmto vyjadrením sme sa opäť dočkali aj potvrdenia toho, že NX nebude predstavené na tohtoročnej konferencii E3. Dokonca sa veľkolepé odhalenie plánuje až na budúci rok, takže sa za ten čas môže od tohto nápadu úplne upustiť.

Aký názor na to máte vy? Páčilo by sa vám nové Nintendo s funkciami, ktoré ponúka zelený robot, alebo ste skôr proti tomuto nápadu?

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk