Menší, ľahší Sound Blaster Roar s číslovkou dva

Menší, ľahší Sound Blaster Roar s číslovkou dva

 

Spoločnosť Creative predstavila nový variant úspešného predchodcu prenosného bezdrôtového Bluetooth® reproduktora Sound Blaster® Roar – menší, ľahší, zvodnejší Sound Blaster Roar 2.

Úplne nový prenosný bezdrôtový Bluetooth reproduktor Sound Blaster Roar 2 si zachoval 5 meničov, prevedenie a životnosť batérie rovnaké ako má pôvodný Sound Blaster Roar – ale teraz je o 20% menší a o 10% ľahší. Je dostupný v bielej a čiernej farbe.

Odetý v štýlovom elegantnom púzdre, ktoré vyžaruje decentnú prepracovanosť veľmi dobre navrhnutého audio zariadenia - menší, ľahší a zvodnejší Sound Blaster Roar 2 na vás zapôsobí kdekoľvek, či už v kancelárii, doma alebo na párty.

Reproduktor Sound Blaster Roar 2 taktiež prichádza s dvoma úplne novými vlastnosťami, ktoré u pôvodného reproduktora Sound Blaster Roar nenájdete:

  • Väčšia flexibilita s možnosťou výberu umiestnenia a akustiky - užívatelia si môžu vybrať medzi umiestnením reproduktora vodorovne s vyváženým priestranným zvukom alebo vertikálne s hlasnejším a priamejším smerovaním zvuku.
  • Pulzujúce pasívne basové radiátory s nádhernou úpravou - pasívne basové radiátory reproduktora Sound Blaster Roar 2 sú priechodné s nádhernou povrchovou úpravou. Vďaka pulzujúcim radiátorom - užívatelia teraz môžu nielen počuť silu basov, ale môžu skutočne cítiť a vidieť silu basov v akcii.

"Pôvodný reproduktor Sound Blaster Roar bol úžasným počinom audio techniky. Bol to reproduktor, ktorý skutočne vzdoroval zákonom akustického inžinierstva. Zbúrali sme nespočetné množstvo dizajnov a prekonali sme zdanlivo nemožné konštrukčné prekážky. Nakoniec sme však vytvorili prenosný bezdrôtový Bluetooth reproduktor s extrémne výkonným zvukom a skutočne pôsobivými basmi vo veľkosti nie väčšej ako je brožúra." Povedal pán Wong Hoo Sim, tvorca Sound Blaster a CEO spoločnosti Creative Technology Ltd.

"Ale to bol len začiatok. S úplne novým reproduktorom Sound Blaster Roar 2 sme pozdvihli našu hru a povzniesli miniaturizáciu reproduktora na ďalšiu úroveň. Hlavným konštrukčným zámerom pri Sound Blaster Roar 2 bolo vytvoriť menšiu, ľahšiu, zvodnejšiu verziu pôvodného reproduktora Sound Blaster Roar pri zachovaní jeho DNA zvuku. Toto je ešte viac skľúčujúcejšie ako bolo navrhovanie pôvodného reproduktora Sound Blaster Roar, pretože podľa zákonov fyziky si kvalitný zvuk jednoducho vyžaduje väčší obal. Ďalším zmenšením veľkosti vysoko výkonného prenosného reproduktora sme opäť dosiahli nové “nemožné”.

Sound Blaster Roar 2 si zachováva 5 rovnako ohromujúcich meničov, podobný dizajn a batériu ako pôvodný Roar, ale teraz je o 20% menší. Nielen menší a ľahší, ale urobili sme ho aj zvodnejším. Odhalením pulzujúcich basových radiátorov sa stáva vaša hudba zvučnejšou a prináša atraktívny vizuálny a zmyslový zážitok. Umiestnením reproduktora vo zvislej polohe, môžete získať nový profil zvuku, ktorý je hlasnejší a priamejší – vynikajúci pre hlasné párty alebo na použitie vonku."

Rovnako ako pôvodný Sound Blaster Roar, tak aj nový Sound Blaster Roar 2 prichádza nabitý s celou radou užitočných funkcií:

Integrovaná microSD karta a MP3 prehrávač

Sound Blaster Roar 2 je vybavený integrovanou microSD WMA a MP3 prehrávačom, ktoré užívateľom umožňujú prehrávať audio priamo z microSD karty, takže užívatelia nemusia mať vždy pri sebe svoj smartfón, aby si mohli prehrávať hudbu. Prehrávač dokonca umožňuje užívateľom preskočiť hudobnú zložku tak, aby mohli prejsť na ďalšie skladby rýchlejšie bez toho, aby museli zdĺhavo prechádzať jednotlivo všetky skladby.

Telekonferenčné hovory

Zabudovaný vysoko kvalitný mikrofón zabezpečuje jasné čisté 360° snímanie hlasu, Sound Blaster Roar 2 je schopný prijímať hovory počas pripojenia k telefónu cez Bluetooth.

Integrované nahrávanie hlasu

Sound Blaster Roar 2 je vybavený integrovaným hlasovým záznamníkom využívajúcim vstavaný mikrofón, čím umožňuje univerzálne nahrávanie všetkých druhov zvuku – volania, externé hlasy alebo aj streamovať hudbu – priamo na microSD kartu. Táto funkcia je ideálna na nahrávanie hlasových poznámok, prednášok, rozhovorov, telekonferečných zasadnutí a obchodných či firemných stretnutí.

Technológie Bluetooth a NFC s funkciou Multipoint a podporou HD Audio kodekov

Reproduktor je možné pripojiť bezdrôtovo cez Bluetooth a využívať aptX® a AAC kodeky pre zvuk v čo najvyššej kvalite s čo najnižšou možnou latenciou. Reproduktor o veľkosti brožúry je taktiež vybavený najnovšou verziou NFC technológie, ktorá užívateľom umožňuje rýchlo a jednoducho sa pripojiť k Bluetooth zariadeniam, ktoré vyžadujú iba jednoduché ťuknutie chytrého zariadenia s technológiou NFC k reproduktoru pre spárovanie. K reproduktoru Sound Blaster Roar 2 môžu byť súčasne pripojené až dve Bluetooth zariadenia.

Režim spánku

V režime spánku reproduktor Sound Blaster Roar 2 postupne znižuje svoju hlasitosť, až sa automaticky vypne. Táto funkcia umožňuje jemné a postupné zaspávanie a zároveň chráni batériu reproduktora pred vybitím, a to automatickým vypnutím po určitom čase tým, že nebude zapnutý celú noc. Túto funkciu tiež ocenia rodičia malých detí, ktorí si môžu nahrať čítanie rozprávky na dobrú noc a následne ju svojim deťom pred spaním prehrávať.

Sound Blaster USB Audio s vylepšením zvuku

Reproduktor Sound Blaster Roar 2 nie je len bezdrôtový reproduktor pre chytré zariadenia. Užívatelia si môžu reproduktor pripojiť k počítačom alebo Mac-om cez USB, kde si môžu vychutnať čistý digitálny zvuk na svojom počítači alebo notebooku. Pripojenie reproduktora cez USB umožňuje spracovávať zvuk cez rozšírený softvér na stiahnutie Sound Blaster Control Panel so sadou technológií SBX Pro Studio™, vďaka ktorej môžete vylepšiť svoj zvuk v reálnom čase.

Duálne využitie batérie

Reproduktor Sound Blaster Roar 2 taktiež disponuje batériou s možnosťou duálneho využitia. Veľká zabudovaná 6000 mAh líthium-iónová nabíjateľná batéria poskytne až 8 hodín** prehrávania hudby alebo ju môžete použiť na nabíjanie smartfónov alebo tabletov.

Funkcie* SBX Pro Studio™:

  • SBX Crystalizer™ − obnovuje vysoké a nízke frekvencie, ktoré sú ohrozené pri kompresii zvuku, aby vytvorila originálny umelecký zážitok
  • SBX Smart Volume – Inteligentne minimalizuje náhle zmeny hlasitosti tak, že automaticky upravuje hlasitosť prehrávaného zvuku
  • SBX Dialog Plus – Inteligentne vylepšuje hlasy v hudbe a filmoch pre výrazne jasnejší hlasový rozsah
  • SBX Bass – Citeľne vylepšuje zvukový zážitok tým, že rozšíri nízkofrekvenčné tóny
  • SBX Surround – Vytvára bezprecedentnú úroveň reálneho zvuku tým, že vytvorí virtuálne reproduktory okolo, nad a pod úrovňou poslucháča

Cena a dostupnosť

Prenosný bezdrôtový Bluetooth reproduktor Sound Blaster Roar 2 s cenou 229.99 EUR, bude dostupný aj v online obchode na www.creative.com.

Zdroj: Creative

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk