ASUS RT-AC3200: špičkový sieťový výkon

ASUS RT-AC3200: špičkový sieťový výkon

ASUS predstavil zariadenie RT-AC3200, trojpásmový bezdrôtový gigabitový router triedy AC3200, ktorý bol navrhnutý tak, aby dokázal bez problémov splniť požiadavky na bezdrôtovú sieť v dnešných domácnostiach vybavených mnohými rôznymi zariadeniami. Konfigurácia antén 3 × 3 umožňuje súbežné využívanie dvoch sietí 802.11ac v pásme 5 GHz a súčasne aj samostatné siete 802.11n v pásme 2,4 GHz.

Nechýba technológia inteligentného priraďovanie pásiem Tri-Band Smart Connect, technológia ASUS AiRadar umožňujúca univerzálne prispôsobenie vyžarovacieho diagramu, technológia adaptívneho riadenia QoS (Quality of Service) a technológia AiProtection so softvérom Trend Micro zaisťujúci vysoké zabezpečenie. Router RT-AC3200 zaručuje vynikajúci výkon a pokrytie a predstavuje vhodné riešenie pre náročné domácej siete s viacerými zariadeniami využívajúcimi staršie i novšie štandardy bezdrôtového pripojenia. Cena routeru, ktorý sa práve začal predávať na českom a slovenskom trhu, je 7 499 Kč, resp. 277,90 euro s DPH.

Vysokorýchlostné bezdrôtové pripojenie aj stabilné pokrytie signálom

Router ASUS RT-AC3200 je vybavený šiestimi externými odnímateľnými anténami (v konfigurácii 3 × 3 s tromi vysielacími a tromi prijímacími anténami) s vysokým výkonom, ktoré umožňujú súbežné využívanie dvoch sietí 802.11ac v pásme 5 GHz. Vďaka tomuto prevedení ponúka router mimoriadne vysokú rýchlosť prenosu dát až 1300 Mb / s (1,3 Gb / s) v každom 5GHz pásme. Výsledná rýchlosť v oboch pásmach teda činí 2600 Mb / s. Okrem toho disponuje router technológiou Broadcom TurboQAM, ktorá u kompatibilných zariadení, ako je napríklad ASUS PCE-AC68, zvyšuje výkon siete 802.11n v pásme 2,4 GHz zo 450 Mb / s na 600 Mb / s. Celková maximálna rýchlosť routeru RT-AC3200 u súbežných prenosov dát tak dosahuje 3200 Mb / s, čo je viac ako trojnásobok šírky pásma káblovej siete Gigabit Ethernet.
Novinka disponuje technológiou AiRadar pre univerzálne prispôsobenie vyžarovacieho diagramu a jemné ladenie rádiovej frekvencie (RF). Účelom tejto technológie je zosilnenie bezdrôtového pripojenia a zlepšenie pokrytia signálom.

Technológia Tri-Band Smart Connect - zvýšenie výkonu pre každé zariadenie

Prudko rastúca obľuba notebookov, smartfónov, tabletov, inteligentných televízorov a ostatných Wi-Fi zariadení vedie k tomu, že v modernej domácnosti je dostupná šírka pásma bezdrôtovej siete často zdieľaná medzi rôznymi zariadeniami. Pri pripojení viacerých zariadení k štandardným routrom mohli pomalšie zariadenia využívajúce staršie Wi-Fi štandardy 802.11a / b / g znížiť rýchlosť prenosu dát u rýchlejších zariadení podporujúcich štandard 802.11ac.
Router ASUS RT-AC3200 je vybavený technológiou Tri-Band Smart Connect, ktorá na základe rýchlosti zariadenia, sily jeho signálu a intenzity využitia jednotlivých pásiem inteligentne vyberá optimálne pásmo pre jednotlivé zariadenia. Užívateľ sa tak už nebude musieť nikdy rozhodovať, ktoré pásmo má použiť, keďže router RT-AC3200 vykonáva všetko automaticky. Výsledkom je kvalitnejší signál a rýchlejšie a tiež stabilnejšie bezdrôtové pripojenie v každej situácii.

Inteligentné riadenie a monitorovanie prevádzky

Router ASUS RT-AC3200 pomáha používateľom riadiť prevádzku v sieti a umožňuje im dosiahnuť optimálneho výkonu. Adaptívne riadenie QoS predstavuje funkciu, ktorá automaticky určuje prioritu a priraďuje dostupnú šírku pásma zariadeniam a aplikáciám podľa ich potreby. Vďaka tomu môžu užívatelia plynule streamovať HD videá, hrať online hry bez oneskorenia, využívať čistú VoIP komunikáciu a prechádzať web alebo bleskovo sťahovať dáta.
Traffic Analyzer je nová funkcia užívateľského rozhrania ASUSWRT, s ktorou máte okamžitý prehľad o tom, čo sa deje v sieti. K dispozícii je denné, týždenné alebo mesačné zobrazenie. Možno tak ihneď zistiť, akú šírku pásma každý užívateľ, zariadenie alebo aplikácia využíva. Vďaka tomu potom môžete obmedziť preťaženie pripojenia k internetu. Funkciu Traffic Analyzer ocenia tiež rodičia, ktorí chcú kontrolovať používanie internetu u svojich detí, alebo malé podniky, ktoré monitorujú činnosť svojich zamestnancov na internete.

Bezpečnosť predovšetkým

Vzhľadom na rastúcu zložitosť a rozmanitosť domácich sietí a tiež náročnosti zabezpečenia ich účinného zabezpečenia, prichádza novinka s výkonnou bezpečnostnou technológiou AiProtection a softvérom Trend Micro. Technológia AiProtection obsahuje štyri hlavné integrované funkcie, z ktorých prvá je kontrola zabezpečenia routeru (Router Security Scan). Táto funkcia skontroluje 14 kritických konfigurácií zabezpečenia, identifikuje nebezpečenstvo súvisiace s routerom a odporučí spôsoby zlepšenia ochrany. Funkcia blokovania škodlivých stránok (Malicious Site Blocking) obmedzí prostredníctvom online databázy softvéru Trend Micro prístup na známe škodlivé webové stránky, a zaistí tak neustále aktuálnu ochranu. Funkcia Ochrana pred zraniteľnosťou (Vulnerability Protection) chráni pred útokmi zariadenia, ktoré sú obvykle nechránené - ako napríklad IP kamery, inteligentné televízory a zariadenia IoT (Internet of Things). Funkcia rozpoznania a blokovania infikovaných zariadení (Infected Device Detection and Blocking) zabraňuje napadnutým zariadeniam, aby odosielali osobné informácie a / alebo boli ovládané neoprávnenými tretími stranami. Všetky tieto funkcie spoločne zaisťujú ochranu osobných informácií a sieťových zariadení užívateľov.

Špecifikácia:

 

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk