Acer sa čím ďalej tým viac zameriava na hráčov

Acer sa čím ďalej tým viac zameriava na hráčov

Spoločnosť Acer bola v minulosti známa výrobou predovšetkým notebookov, pričom aj tie najvýkonnejšie sa radili skôr k multimediálnym strojom. Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala 8.10.2015, nám však Acer ukázal, že v hráčskom segmente nechce hrať druhé husle.

Acer Predator 15 a 17

Nové Predatory sú nekompromisné herné notebooky. Sú osadené najnovšími štvorjadrovými procesormi Intel Core i7 6700HQ, grafikou nVidia GTX 980M, rýchlym NVMe PCIe SSD diskom a až 32GB DDR4 operačnej pmaäte. Kvalita spracovania je na veľmi vysokej úrovni, a zaujímavý je aj systém chladenia s tromi ventilátormi. Displej môže byť zastúpený panelom s vysokým 4K rozlíšením. Technológia Killer DoubleShot zas umožňuje simultánne používanie ako ethernetového tak bezdrôtového WiFi pripojenia. Notebooky Acer Predator 15 a 17 sa začnú predávať v novembri za štartovaciu cenu 1475Eur.

Acer Predator 8

Acer chápe, že mobilné hranie naberá každným dňom na význame, a Predator 8 je tablet určený hráčom, ktorý nechcú zostať pozadu ani cestách. O bezproblémový chod hier aj na maximálne nastavenia sa stará výkonný Intel Atom x7 s grafickým akcelerátorom Intel HD, ktorý dopĺňaju 2GB operačnej pamäte. Samozrejmosťou je kvalitný displej, ktorý je tu v pobode 8-palcového IPS displeju s rozlíšením 1920x1080 pixlov s technológiou Zero Air Gap. Predator 8 ponúka taktiež výbornú vibračnú odozvu vďaka technológií TacSense. Napríklad v hre Asphalt 8 vaše ruky pocítia každý jeden náraz alebo drift. Táto hra je navyše v tablete predinštalovaná aj s bonusom v hodnote 44Eur – 320 000 herných kreditov. Acer Predator 8 bude dostupný začiatkom novembra za uvádzaciu cenu 370Eur.

Acer Predator G3 a G6

Novinky zo série Predator uzatvárajú desktopy G3 a G6. Tie poháňajú najnovšie procesory Intel Core 6. generácie, až 64GB operačnej pamäti, grafické karty nVidia a rýchle SSD disky. To všetko je ukryté v špeciálne navrhnutej skrini pre sériu Predator, na ktorej tele sa nachádza aj špeciálne tlačidlo pre rýchle pretaktovanie ako procesoru tak grafickej karty. Ako ostatné produkty z rodiny Predator tak aj modely G3 a G6 budú dostupné v priebehu novembra.

Konferencia nebola ale len o sérii Predator. Mali sme možnosť vidieť aj nové smartfóny Liquid Z630, Z530 a Z330. Všetky tieto smartfóny sa budú snažiť zaujať predovšetkým cenou. Zariadenia bežia na Androide 5.1 Lollipop, ktorý je doplnený o pár aplikácií od Aceru. Systém je vcelku vyladený a počas našeho krátkeho používania na mieste sme nezaznamenali žiadne problémy či už so spomínaným systémom alebo konštrukciou.

Ďalej sme mali možnosť vidieť novú generáciu konvertibilného modelu Aspire R13 a aj modulárneho miniPC Revo Build, ktorý je zaujímavá voľba ako HTPC. Všetky tieto modely sa dostanú do predaja už v najbližších týždňoch.
Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk