Neoficiálne parametre procesorov Kaby Lake: Čo prinesie nástupca Skylake-u?

Neoficiálne parametre procesorov Kaby Lake: Čo prinesie nástupca Skylake-u?

 

Procesory od Intelu generácie Skylake tu nie sú s nami ani rok, a už unikli neoficiálne informácie o jeho nástupcovi, Kaby Lake.

Nová generácia bude takisto ako staršia vyrábaná 14nm technológiou a spolu s príchodom tejto generácie má prísť nový čipset rady Intel 200. Podobne ako súčasná generácia bude nová podporovať rovnaký socket LGA 1151, takže v prípade upgradu procesoru z generácie Skylake nebude potrebná výmena základnej dosky. Očakávať môžeme aj obvyklé mierne zvýšenie procesorového výkonu na jedno jadro. Ako hlavná novinka bude podpora rozlíšenia 5K s frekvenciou 60Hz na integrovanej grafike.

Medzi ďalšie patrí podpora pre Intel Optane (produkty na báze pamätí 3D Xpoint, ktoré budu využívané napríklad v pamätových moduloch), Thunderbold 3 (USB-C, USB 3.1), Ready Mode (synchronizácia rôznych súborov od fotiek až po tabuľky z excelu) a 3D kamery RealSense. Na rozdiel od Skylake bude nová generácia podporovať až 24 liniek PCI Express 3.0, desať portov USB 3.0 a šesť portov SATA III (6Gbps). V rámci desktopových 14nm čipov by sa mali objaviť dvojjadrové, ale aj štvorjadrové modely s TDP 35W, 65 W a najvýkonnejší bude dosahovať hodnôt 95W.

Zdroj: digitaltrends.com, benchlife.info

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk