Acer uviedol novú generáciu Chromebooku 11

Acer uviedol novú generáciu Chromebooku 11

 

Spoločnosť Acer včera, v rámci výstavy CES 2016, predstavila novú generáciu 11,6-palcového chromebooku, ktorý sa hlavne za oceánom teší veľkej obľube u nenáročných používateľov a v školstve. Aké novinky prináša?

Tou hlavnou je predvošetkým spevnenie konštrukcie zariadenia. Tá dokáže odolať pádu z výšky 70 cm a veko displeja odolá záťaži 60 kg, čo je váha priemerného školáka, pre ktorých je tento model primárne určený. Chromebook 11 je poháňaný procesorom Intel Celeron N2840, ktorý pozostavá z dvoch fyzických jadier bežiacich na základnej frekvencii 2,16 GHz. Procesor môžu dopĺňať 2GB alebo 4GB operačnej pamäte a interná pamäť typu eMMC s kapacitou 16 GB alebo 32 GB, rozšíriteľnú pomocou pamäťových kariet, v závislosti od vami zvolenej konfigurácie.

Prítomné sú taktiež najnovšie bezdrôtové technológie ako napr. dvojpásmové 2x2 MIMO WiFi s podporou rýchleho štandardu 802.11ac a Bluetooth vo verzii 4.0. Pre pripojenie periférií sú k dispozícií 2 USB porty, 3,5mm jack a HDMI výstup. Nový Chromebook 11 sa začne predávať v priebehu prvého kvartálu tohto roku za štartovaciu cenu 260 eur. 

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk