Intel predstavuje nové technologické možnosti na veľtrhu CES

Intel predstavuje nové technologické možnosti na veľtrhu CES

Spoločnosť Intel dnes predstavila na veľtrhu CES 2016 technológie, ktoré prinesú nové jedinečné možnosti pre bežný život. V spolupráci so svojimi partnermi predstavili produkty a inovatívne technológie, ktoré prinesú pokrok v oblasti digitalizácie športu, zdravotnej starostlivosti a zdravia, hudby, umenia, robotiky a vynálezov.

Intel oznámil spoluprácu s ESPN, ktorá má prepojiť svet technológií so svetom športových výkonov už počas podujatia X Games Aspen 2016. Modul Intel Curie bude integrovaný do snoubordingových súťaží mužov Slopestyle a Big Air. V reálnom čase bude poskytovať dáta týkajúce sa počtu rotácií vo vzduchu, výšky skoku, dĺžky skoku, rýchlosti a sily dopadu. Prístup k týmto dátam poskytne športovcom informácie o ich výkone, analytikom prinesie doplňujúce údaje v reálnom čase a divákom doma, či priamo na podujatí sa ponúkne ešte hlbší zážitok.

Oakley a Intel ponúkli svoj pohľad na inteligentné športové okuliare Radar Pace, ktoré sa aktivujú hlasom a ponúkajú systém koučovania v reálnom čase. Oakley je prvou značkou skupiny Luxottica, ktorá spolupracuje s Intelom na prepojení prémiových, luxusných a športových okuliarov s inteligentnými technológiami.

Šesťnásobná držiteľka ocenenia Grammy a globálna hudobná ikona Lady Gaga dnes oznámila svoju prvú spoluprácu s Intel, v súvislosti s viacročným partnerstvom medzi Intelom a The Recording Academy, čo je súčasť programu Next Generation of Grammy Moments, ktorý sa odštartuje počas týždňa Grammy vo februári 2016. Intel zapojil Haus of Gaga do spolupráce na projekte, ktorý predstaví technológie cez kreativitu na najvyššej úrovni.

V oblasti bezpilotných lietajúcich zariadení (UAV) predviedol šéf spoločnosti Intel Brian Krzanich zariadenie Yuneec Typhoon H vybavené technológiou Intel RealSense, ktorá ponúka schopnosti vyhnúť sa kolíziám a bude dostupné v prvom polroku 2016. V oblasti robotiky predviedol Krzanich osobný transportér Segway od Ninebot, ktorý sa dokáže pretransformovať na robota. Táto otvorená platforma vybavená procesorom Intel Atom využíva kameru Intel RealSense ZR3000 pre navigáciu v zložitých priestoroch a inteligentnú interakciu s používateľmi a senzormi v domácnosti. Segway plánuje predaj robota s vývojárskou sadou na druhý polrok 2016.

Zdroj: Intel

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk