ASUS predstavil grafický dok ROG XG2

ASUS predstavil grafický dok ROG XG2

 

Na CES v tomto roku predstavilo viacero výrobcov svoje externé doky pre grafické karty a ASUS je so svojím ROG GX2 jedným z nich.

Externý dok pre grafickú kartu je výborným kompromisom medzi notebookom a štandardným desktopom. Umožňuje ponechať notebook tenký a prenosný a zároveň mať grafický výkon, keď nikam nepotrebujete cestovať. ASUS na tohtoročnom CES predstavil svoju víziu takéhoto doku - ROG GX2. Dok je navrhnutý tak, aby fungoval so špecifickými ASUS mobilnými zariadeniami (tieto neboli špecifikované) a narozdiel od konkurenčných zariadení využíva PCI-Express rozhranie namiesto Thunderbolt.

GX2 využíva na prepojenie 2 USB káble typu C a využíva teda PCIe 3.0 x4 rozhranie (každý kábel sa stará o x2 rozhranie), čo je dostačujúce aj pre tie najvýkonnejšie grafické karty (ASUS toto potvrdil testom s grafickou kartou NVIDIA GTX Titan X).

Vnútro doku je dosť priestranné na to, aby sa doň zmestila takmer každá grafická karta. Cez tónované bočné okno možno vidieť samotnú grafickú kartu s LED osvetleným interiérom a celkový vzhľad dotvára plazmová trubica na čelnej strane doku.

Zdroj: Tom's Hardware

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk