Nové bezdrôtové slúchadlá od Bose definujú pojem potlačenie okolitého hluku

Nové bezdrôtové slúchadlá od Bose definujú pojem potlačenie okolitého hluku

 

Predstavte si, že stojíte na rušnej ulici, nasadíte si bezdrôtové slúchadlá a počujete iba ticho.

Spoločnosť Bose predstavila novú generáciu slúchadiel s elimináciou okolitého ruchu - QuietComfort 35. Názov QuietComfort je zároveň označením technologických patentov značky Bose, ktoré nastavili už pri svojom uvedení v roku 2000 vysoký štandard pre pojem potlačenie okolitého hluku (QuietComfort 1). Nie náhodou majú piloti vrtuľníkov a veľkých dopravných lietadiel práve slúchadlá Bose s touto funkciou. Novinka QuietComfort 35 nastavuje latku v kvalite odhlučnenia ešte vyššie, tentoraz dokonca v bezdrôtovom prevedení.

QuietComfort 35 sú svojim prevedením bezdrôtové uzavrené slúchadlá s pohodlnými mušľami a vstavaným mikrofónom, ktoré ponúkajú najvyššiu možnú mieru odhlučnenia a pohodlia pri celodennom nosení. Nový vstavaný ekvalizér si poradí s reprodukciou všetkých žánrov a integrovaná nabíjateľná Li-Ion batéria zaisťuje nepretržitú prevádzku až po dobu 20 hodín. Vypínač a ovládacie prvky hlasitosti, pauzy a prijatia hovoru sú zasadené na pravej strane. Používateľ má na výber medzi čiernym a strieborným prevedením.

Tajomstvo slúchadiel QuietComfort spočíva v tom, že v každom náušníku majú vstavané dva mikrofóny. Jeden z nich sníma vonkajšie ruchy a druhý monitoruje zvuk, ktorý si púštate z prehrávača či iného zdroja. Elektronika vstavaná do obidvoch mušlí potom eliminuje vonkajšie zvuky tým spôsobom, že do uší okamžite posiela fázovo obrátený obraz zvuku z okolia, čím vytvára "zázračné ticho".

Spoločnosť Bose takisto oznámila, že v septembri uvedie na trh nové bezdrôtové in-ear slúchadlá s potlačením okolitého zvuku s označením QuietControl 30. Model QuietComfort 35 bude na našom trhu dostupný už na prelome júna a júla tohto roku. Základná cena pre Európu bola stanovená na 379,95€.

Zdroj: BOSE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk