Acer predstavil na veľtrhu IFA nové notebooky, monitory, počítač, smartfóny a phablet

Acer predstavil na veľtrhu IFA nové notebooky, monitory, počítač, smartfóny a phablet

 

Acer v Berlíne predstavil prvý konvertibilný Chromebook s 13,3" displejom, konvertibilné notebooky Spin, najtenší notebook na svete Swift, prvý herný notebook na svete so zakriveným displejom, minipočítač Revo Base, phablet Iconia a smartfóny Liquid.

Acer Chromebook R 13

Nový Chromebook R 13 sa môže pochváliť flexibilnou konštrukciou s veľkým 13,3 "displejom, ktorý možno vďaka 360 ° pántom využívať v štyroch rôznych režimoch vrátane tabletu. Aby bol Chromebook R 13 ešte užitočnejší, poskytuje až 12h výdrž na batériu pre celodennú produktívnu prácu a zábavu. Naviac sa Chromebook bude môcť pochváliť ďalšími schopnosťami vďaka plánovanej podpore aplikácií pre Android prostredníctvom obchodu Google Play.

Je vybavený 13,3 "dotykovým Full HD IPS displejom s vysokým jasom. Displej je vybavený 10bodovým dotykovým ovládaním, ktoré podporuje gestá, ako je kliknutie, prejdení či zovretie a roztvorenie prstov, z čoho môžete ťažiť prakticky v akejkoľvek aplikácii. Displej dopĺňa HD webkamera (rozlíšenie 1 280 × 720 px) s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) a nahrávaním 720p HD zvuku / videa, rovnako ako integrovaný mikrofón pre WebChat. O prvotriednu zábavu sa okrem displeja stará aj HD audio s dvojicou vstavaných reproduktorov umiestnených v spodnej časti a po stranách tohto Chromebooku. Chromebook je osadený štvorjadrovým procesorom MediaTek M8173C CorePilot s výkonom dostatočným pre každodennú prácu. Zároveň sa môže pochváliť rýchlym pripojením prostredníctvom bezdrôtovej technológie 2x2 MIMO 802.11ac. Je tiež vybavený portom USB typ C, ktorý umožňuje rýchle prenášanie dát, pripojenie externého monitora s vysokým rozlíšením, nabíjanie notebooku alebo poskytne napájanie ostatným zariadeniam. Chromebook R 13 sa môže pochváliť aj ďalšími rozhraniami, ako je USB 3.0, HDMI, Bluetooth 4.0 a mikrofónny či slúchadlový jack.

Acer Chromebook R 13 bude k dispozícii v niekoľkých konfiguráciách, buď so 64GB, 32GB alebo 16GB eMMC úložiskom a so 4 GB dvojkanálovej pamäte LPDDR3 SDRAM.

Acer Chromebook R 13 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za ceny od 10.990 Kč s daňou /€399.-.

Acer Spin

Acer rozšíril svoju ponuku konvertibilných notebookov o radu Spin 7, Spin 5, Spin 3 a Spin 1. Tieto nové konvertibilné notebooky Spin využívajú operačný systém Windows 10 s funkciou Continuum a inovatívne 360 ​​° pánty, ktoré umožňujú využívať tieto zariadenia rôznymi spôsobmi: ako notebook alebo tablet, v stiesnených priestoroch v režime displej alebo v režime stan pre zdieľanie prezentácií alebo sledovanie filmov.

Rad Spin 7 - najtenší konvertibilný notebook na svete

Notebook Spin 7 je so svojou hrúbkou iba 10,98 mm tenší ako štandardný obal na DVD, vďaka čomu je najtenším konvertibilným notebookom na svete. Váži pritom len 1,2 kg. Jeho kompletne hliníková unibody konštrukcia je osadená 14" Full HD IPS displejom s dotykovým sklom CORNING Gorilla Glass a veľmi tenkým rámčekom. Jeho elegantnú a modernú matnú čiernu šasi dopĺňajú lesklé strieborné pánty a diamantom brúsené hrany lemujúce touchpad. Ponúka až 8h výdrž na batériu, ktorá umožňuje celodenné používanie notebooku. Nekompromisný výkon zaisťuje procesor Intel Core 7. generácie, až 8 GB pamäte a rýchle 256GB SSD. Nechýba ani dvojica portov USB 3.1 typ C pre rýchle prenosy dát, pripojenie k externému monitoru a nabíjanie notebooku. Široký sklenený touchpad napomáha k hladkému kĺzaniu prstov po povrchu s minimálnym trením.

Rad Spin 5 - malé a kompaktné notebooky s 13,3" displejom a voliteľným ovládaním pomocou dotykového pera

Konvertibilné notebooky Spin 5 sú vybavené stabilnými 360 ° pántami s duálnym momentom, vďaka ktorým je možné ich veko ľahko otvoriť, pritom však bráni jeho samovoľnému otváraniu pri používaní dotykového ovládania. Do kríža brúsený povrch hliníkového veka poskytuje vzhľad podobajúci sa tkanine, pričom umožňuje ľahké uchopenie notebooku a zároveň zabraňuje zachytávaniu odtlačkov prstov a šmúh. Pre vysoký výkon sú notebooky Spin 5 osadené až 7. generáciou procesorov Intel Core, až 16 GB rýchlej pamäte DDR4 SDRAM a až 512GB SSD pre rýchly štart počítača aj prenos dát. Spin 5 sa môže pochváliť až 10h výdržou na batériu pre celodennú produktívnu prácu a jasným 13,3" Full HD IPS dotykovým displejom, ktorý je možné používať aj s voliteľným aktívnym perom Acer Active Pen s funkciou Windows Ink. HD webkamera s vysokým dynamickým rozsahom poskytuje čistý, jasný a detailný obraz.

Rad Spin 3 - väčší 15,6" displej a podpora dvoch úložísk z nich robí ideálne nástroje pre prácu aj zábavu

Konvertibilný notebook Spin 3 je vybavený 15,6" HD alebo Full HD IPS displejom a má kartáčovaný povrch s tenkými linkami. O dostačujúci výkon sa starajú procesory Intel Core 6. generácie a až 12 GB rýchlej pamäte DDR4 SDRAM. Navyše sa môže pochváliť dvoma úložiskami, ktorými môžu byť dva SSD (až 256GB) alebo pevné disky (až 1TB) pre rýchly nábeh počítača a dostatočne veľký úložný priestor pre dokumenty a multimédiá. Podsvietená ergonomická klávesnica s 1,6mm zdvihom kláves prináša pohodlné písanie. Nechýba ani HD webkamera s HDR obrazom a spoľahnúť sa môžete aj na celodennú produktívnu prácu vďaka výdrži na batériu až 9,5 hodiny.

Rad Spin 1 - ideálny pre učebne alebo ako sekundárny počítač

Vďaka mimoriadne priaznivým cenám a 10h výdrži na batériu je notebook Spin 1 ideálnou voľbou pre študentov alebo pre tých, ktorí hľadajú sekundárny počítač. Notebook Spin 1 bude k dispozícii s 13,3" alebo 11,6" Full HD IPS displejom a v konfiguráciách so zbrusu novými procesormi Intel Pentium alebo Celeron. Pri návrhu radu Spin 1 (SP111-31) bolo myslené na použitie v učebniach, preto podporuje ovládanie pomocou voliteľného dotykového pera Acer Active Pen s funkciou Windows Ink. Navyše sú displeje prekryté antimikrobiálnym sklom CORNING Gorilla Glass5 s iónmi striebra, ktoré sa starajú o dlhú životnosť dotykovej vrstvy.

Acer Spin 7 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za ceny od 39.990 Kč / € 1,299.
Acer Spin 5 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za ceny od 16.990 Kč / € 599.
Acer Spin 3 bude v oblasti EMEA k dispozícii v septembri za ceny od 17.990 Kč / € 599.
Acer Spin 1 bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za ceny od 8.490 Kč / € 299.

Acer Swift

Acer predstavil svoju novú radu ultratenkých a ľahkých notebookov Swift. Patria medzi ne štyri rady, a to Swift 7, Swift 5, Swift 3 a Swift 1. Tieto nové ultratenké modely sú vybavené operačným systémom Windows 10 a pokrývajú akýkoľvek rozpočet aj životný štýl.

Rad Swift 7 - najtenší notebook na svete

Ľahký Swift 7 je tenký ako ceruzka, váži len 1,1 kg a má hrúbku len 9,98 mm, ktorá z neho robí najtenší notebook na svete. Čiernozlatý dizajn jeho odolného celohliníkového unibody tela mu navyše pridáva nádych elegancie, zatiaľ čo tvrdé sklo CORNING Gorilla Glass poskytuje vynikajúcu odolnosť voči poškriabaniu jeho 13,3" Full HD IPS displeja s veľmi tenkým rámčekom. Vďaka až 9h výdrže na batériu je tento notebook ideálnou voľbou pre každého, kto je často na cestách. Malý a napriek tomu rýchly - špičkový výkon mu zaisťuje procesor Intel Core i5 7. generácie, rýchle 256GB SSD a až 8 GB pamäte. Najnovšia bezdrôtová technológia (2 × 2 802.11ac s MU-MIMO) mu prináša až trikrát rychlejšie pripojenie, zatiaľ čo sa dvojica portov USB 3.1 typ C stará o rýchle prenosy dát, pripojenie k externému monitoru a nabíjanie notebooku. HD webkamera s podporou HDR potom zaisťuje jasný a detailný obraz.

Rad Swift 5 - špičkové funkcie pri nízkej hmotnosti

Notebooky radu Swift 5 majú hrúbku iba 14,58 mm a vážia len 1,36 kg, pritom sa môžu pochváliť 14" displejom v 13,3" tele, vďaka čomu dosahujú skutočne nekompromisnej prenosnosti a možnosťami využitia. Sú k dispozícii v perleťovom farebnom prevedení Pearl White so zlatým lemovaním alebo v čiernom Obsidian Black so strieborným lemovaním, pričom kombinujú impozantný dizajn s povrchmi z lešteného kovu. Procesory Intel Core  7. generácie v kombinácii s rýchlymi SSD (256GB alebo 512GB, SATA alebo PCIe), až s 8 GB pamäte a najnovšou bezdrôtovou technológiou poskytujú vysoký výkon aj cez malé rozmery notebookov. Tento rad sa navyše môže pochváliť až 13h výdržou na batériu, podsvietenou klávesnicou, reverzibilným portom USB typ C a voliteľnými možnosťami, ako je dotykový displej alebo čítačka odtlačkov prstov.

Rad Swift 3 - základné funkcie za atraktívnu cenu

Notebooky Swift 3 sa môžu pochváliť hrúbkou iba 17,95 mm, hmotnosťou 1,5 kg a štíhlou a ľahkou konštrukciou s odolným brúseným hliníkovým telom. Ponúka až 12h výdrž na batériu a celý rad nevyhnutných funkcií pre vyššiu produktivitu práce, mobilitu a zabezpečenie. Modely Swift 3 sú vybavené 14" HD alebo Full HD IPS displejom s antireflexným povrchom, procesorom 6. či 7. generácie Intel Core, rýchlym 512GB SSD, až 8 GB pamäte a bezdrôtovou technológiou 2 × 2 MU-MIMO 802.11ac pre rýchle a spoľahlivé pripojenie k internetu. Medzi ďalšie funkcie, bez ktorých sa nezaobídete, patrí port USB 3.1 typ C a HD kamera s vysokým dynamickým rozsahom (HDR). A nechýba ani voliteľná podsvietená klávesnica spoločne s veľkým 72mm touchpadom, ktorý poskytuje dostatočne veľký priestor pre pohodlné ovládanie notebooku. Vstavaný snímač odtlačkov prstov sa nachádza v pravom hornom rohu opierky pre dlane a spolupracuje s funkciou Windows Hello pre lepšie zabezpečenie. Naskenovanie prsta pre prístup na pracovnú plochu trvá menej ako jednu sekundu. Dokáže tiež rozpoznať jednotlivých užívateľov a spustí akcie príslušiace iba schváleným jedincom, čo zabraňuje nevhodnému správaniu a napomáha eliminovať podvodnú činnosť.

Rad Swift 1 - ľahké a cenovo dostupné

Notebooky radu Swift 1 sú ľahké a cenovo atraktívne predovšetkým pre študentov či iných užívateľov s obmedzeným rozpočtom. Zároveň sa však ľahko prenášajú a obsahujú len nevyhnutné funkcie s vysokou pridanou hodnotou. Majú hrúbku iba 17,9 mm a vážia len 1,6 kg, pričom povrch zadnej strany veka napodobňuje kartáčovaný kov a minimalizuje mieru zachytávania odtlačkov prstov a poškriabania. Pekné dizajnové prvky, ako sú diamantom rezané hrany okolo zapínacieho tlačidla a touchpadu potom dotvárajú celkovo elegantný vzhľad. Vďaka až 12h výdrži na batériu na nich môžu študenti pracovať po celý školský deň a niekoľko hodín im potom zostane aj na večerné štúdium či surfovanie na webe. Notebooky Swift 1 sú vybavené 14" HD displejom, procesorom Intel Pentium alebo Celeron, 4 GB pamäte a buď 32GB, 64GB alebo 128GB eMMC úložiskom.

Rada Acer Swift 7 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za ceny od 34.990 Kč s daňou / € 1,299.
Rada Acer Swift 5 bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za ceny od 19.990 Kč s daňou / € 749.
Rada Acer Swift 3 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za ceny od 18.990 Kč s daňou / € 499.
Rada Acer Swift 1 bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za ceny od 9.990 Kč s daňou / € 349.

Acer Predator

Acer predstavil nový herný notebook Predator 21 X, prvý herný notebook na svete sa zakriveným displejom, rad monitorov s technológiou eye-tracking a notebooky Predator 15/17 s aktualizovanými grafickými kartami.

Predator 21 X: nový šerif v meste

Predator 21 X je medzi hernými notebookmi od Aceru vlajkovou loďou a ide o prvý notebook na svete, ktorý ponúka zakrivený 21" IPS displej s rozlíšením 2 560 × 1 080 px a vďaka svojmu širokouhlému formátu prináša vskutku pohlcujúce herné zážitky. Vďaka 7. generácii procesorov Intel Core a dvoma grafickým kartám NVIDIA GeForce GTX 1080 zapojenými v režime SLI, prináša Predator 21 X novú úroveň špičkových herných zážitkov. Zakrivený displej sa navyše môže pochváliť technológiou NVIDIA G-SYNC, ktorá zaisťuje absolútne plynulé a ostré hranie za každej situácie. Je tiež dodávaný so sústavou reproduktorov SoundPound 4.2+ (4 reproduktory a 2 subwoofermi), trojkanálovým audiom a technológiou Dolby audio pre skutočne realistické podanie zvuku a úžasné zvukové zážitky. Notebook sa tiež môže pochváliť pokročilým systémom chladenia vďaka pätici systémových ventilátorov, z ktorých sú tri AeroBlade s kovovými lopatkami pre efektívny odvod prebytočného tepla a dosiahnutie nepretržite vysokého výkonu v priebehu intenzívneho hrania.

Predator 21 X má plnohodnotne veľkú mechanickú klávesnicu vybavenú spínačmi Cherry MX a prispôsobiteľným RGB podsvietením pre každý kláves zvlášť. Okrem svojej unikátnej zakrivenej konštrukcie prináša numerická klávesnica notebooku Predator 21 X aj jedinečný dizajn, možno ju totiž prevrátiť a premeniť v presný Precision Touchpad.

Nové monitory s technológiou Eye-Tracking

Acer predstavil aj tri nové herné monitory Predator, ktoré sú tiež vybavené technológiou Tobi pre sledovanie očí. Každý z týchto nových monitorov sa navyše môže pochváliť technológiou NVIDIA G-SYNC. Nové herné monitory Predator sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a konfiguráciách, aby zaujali široké spektrum užívateľov, ktorí chcú svoje hranie povzniesť na novú úroveň:

  • Predator Z271T: 27 ", zakrivená obrazovka (polomer zakrivenia 1800R), rozlíšenie Full HD 1 920 × 1 080 px (144 Hz)
  • Predator XB251HQT: 24,5 ", plochá obrazovka ZeroFrame, rozlíšenie Full HD 1 920 × 1 080 px (240 Hz)
  • Predator XB271HUT: 27 ", plochá obrazovka ZeroFrame, rozlíšenie WQHD 2 560 × 1 440 (165 Hz)

Predator Z271T bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za ceny od 21.990 Kč s daňou / € 799.-.
Predator XB271HUT bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za ceny od 24.990 Kč s daňou / € 899.-.
Inovovaný Predator 15 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za ceny od 49.990 Kč s daňou / € 1,799.-.
Inovovaný Predator 17 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za ceny od 51.990 Kč s daňou / € 1,899.-.

Acer Revo Base

Acer uviedol Revo Base, kompaktný a pritom výkonný prírastok do oceňovaných minipočítačov Revo. Tento štýlový počítač s objemom jeden liter zabezpečuje plynulú každodennú prácu na počítači s priestorovo úsporným dizajnom. Je ideálny pre použitie ako multimediálne centrum pre ukladanie obsahu a to najlepšie všade tam, kde je každý kúsok priestoru vysoko cenený.

Acer Revo Base sa môže pochváliť prekvapivo vysokým výkonom v kompaktnom šasi s objemom len jeden liter. Aj napriek výške 5,3 cm a zabraný priestor na stole s rozmermi 14 × 14 cm je osadený procesorom až Intel Pentium J3710 a až 4 GB systémovej pamäte DDR3L, aby bol zaistený hladký chod pri práci na náročných úlohách, ako je dekódovanie multimediálneho obsahu v špičkovej kvalite. Minipočítač Revo Base vybavený operačným systémom Windows 10 využíva integrovanú grafiku Intel HD Graphics a poskytuje zvuk v HD kvalite. Revo Base umožňuje súčasné pripojenie až dvoch monitorov prostredníctvom rozhrania HDMI a DisplayPort, zatiaľ čo možno úložisko a ďalšie periférne zariadenia pripojiť pomocou jeho štyroch portov USB 3.1 Gen. 1. Revo Base sa môže tiež pochváliť bezdrôtovou technológiou 802.11ac, ktorá v porovnaní s predchádzajúcimi štandardmi ponúka až 3×  vyššiu rýchlosť a umožňuje užívateľom vychutnať si hladké streamovanie obsahu aj bezproblémové surfovanie bez pripojeného LAN kábla. VESA držiak umožňuje umiestnenie počítača úplne mimo dohľadu, čím ušetrí ďalší drahocenný priestor na stole.
Revo Base je ideálny domácim centrom pre ukladanie obsahu, ako sú všetky fotky, hudba a videá, ktoré ste nasnímali. Poskytuje plne dostačujúcu kapacitu úložiska vďaka až 500 GB pevným diskom alebo voliteľným 256GB SSD, zatiaľ čo užívatelia môžu vďaka slotu SD pridať externé úložisko s kapacitou ďalších až 256 GB. Pre získanie ešte väčšieho diskového priestoru možno počítač ľahko rozšíriť o pevné disky s vyššou kapacitou a ďalšiu pamäť.

Acer Iconia a Liquid

Acer predstavil nové, štýlové a pritom kompaktné cenovo dostupné mobilné zariadenia s operačným systémom Android, ktoré docielia rovnováhy medzi osobným a pracovným životom, či už budete pripojení doma, v kancelárii alebo na cestách. Iconia Talk S slúži ako 4G LTE tablet a telefón, poskytuje flexibilitu vďaka svojim komunikačným schopnostiam, zatiaľ čo nové smartfóny Liquid Z6 ponúkajú vynikajúce zážitky zo zábavy vďaka HD IPS displejom s elegantným 2.5D zakriveným sklom.

Acer Iconia Talk S

Acer Iconia Talk S, 4G LTE tablet a telefón v jednom, je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí často cestujú a pre užívateľov kladúcich dôraz na cenovú dostupnosť. Vďaka svojmu dual-SIM riešeniu podporuje dva účty (telefónne čísla) a ponúka mimoriadne verné a čisté hlasové hovory, rovnako ako rýchlu textovú komunikáciu. Vďaka štvorjadrovému procesoru sa môže nová Iconia Talk S pochváliť vysokým výkonom a vynikajúcou svižnosťou. Navyše je vybavená operačným systémom Android 6.0 Marshmallow, ktorý prináša vynikajúci užívateľský zážitok spoločne s prísnym zabezpečením. Inteligentná správa napájania poskytuje dostatočnú výdrž na batériu pre až 9 hodín sledovania videa, hrania hier a surfovania na webe po celý deň.
Acer Iconia Talk S sa môže pochváliť impozantným HD displejom s rozlíšením 1 280 × 720 px a protišmykovou úpravou, ktorá umožňuje pevnejší a bezpečnejší úchop a zamedzuje tak nechceným náhodným pádom. 13Mpx fotoaparát zachytí krištáľovo čistý obraz v živých detailoch pre nekompromisné zdieľanie vzácnych chvíľ s priateľmi a rodinou.

Rad Liquid Z6

Smartfóny Liquid Z5 boli navrhnuté pre tých, ktorí túžia po plnohodnotnom a intuitívnom zariadení, aby mohli zostať produktívni aj na cestách. Obe zariadenia sa môžu pochváliť minimalistickým dizajnom a elegantným 2.5D zakriveným sklom. Liquid Z6 Plus má navyše aj prvotriedny kovový zadný kryt. Podobne ako Acer Iconia Talk S ponúkajú aj smartfóny radu Z6 operačný systém Android 6.0, sú ľahko prispôsobiteľné a vybavené dvoma kamerami pre zhotovovanie vysoko kvalitných fotiek aj videí kedykoľvek a kdekoľvek.

Smartfóny Liquid Z6 a Z6 Plus sú tenké a kompaktné a môžu sa pochváliť 5" respektíve 5,5" Full HD IPS displejom. Liquid Z6 patriaci do strednej triedy je vybavený 8 Mpx hlavným fotoaparátom a špičkový Liquid Z6 Plus potom 13Mpx zadným fotoaparátom a prednou 5Mpx kamerou pre zachytenie vzrušujúcich okamihov s ostrými detailmi. Liquid Z6 je osadený výkonným štvorjadrovým procesorom, zatiaľ čo Liquid Z6 Plus prináša ešte vyšší výkon vďaka osemjadrovému procesoru. Liquid Z6 Plus tiež umožňuje vďaka čítačke odtlačkov prstov biometrické overovanie pre bezpečný a pohodlný prístup.

Iconia Talk S bude v oblasti EMEA k dispozícii v septembri za cenu od 4.490 Kč s daňou / € 169.-.
Liquid Z6 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za cenu od 3.490 Kč s daňou / € 119.-.
Liquid Z6 Plus bude v oblasti EMEA k dispozícii v decembri za cenu od 6.990 Kč s daňou / € 249.-.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk