NETGEAR predstavuje najrýchlejší Wi-Fi router R9000

NETGEAR predstavuje najrýchlejší Wi-Fi router R9000

NETGEAR predstavuje Nighthawk X10 (R9000), prvý a najrýchlejší router na trhu vyvinutý predovšetkým pre pokrytie potrieb streamovania multimédií či nepretržitého zálohovania dát.

Model X10 prináša Wi-Fi pripojenie novej generácie, ktorá dosahuje extrémne rýchlosti bezdrôtového prenosu dát do hodnoty až 7,2 Gb/s  a špičkové pokrytie vďaka štvorici inovatívnych aktívnych antén. Užívatelia routeru X10 navyše dostanú aj možnosť pripojenia lokálneho dátového úložiska prostredníctvom 10Gb portu.

Rýchly a výkonný

NETGEAR Nighthawk X10 je vybavený výkonným štvorjadrovým 1,7 GHz procesorom, Wi-Fi štandardom 802.11ad a technológiou Wave 2Wi-Fi so štyrmi nezávislými streamami v troch vysielacích pásmach. Táto kombinácia prináša užívateľom Wi-Fi pripojenie s teoretickou rýchlosťou až 7,2 Gb/s (800 Mb/s vo 2,4GHz pásme 802.11ac + 1 733 Mb/s v 5GHz pásme 802.11ac + 4 600 Mb/s v 60GHz pásme 802.11ad) pre plynulé streamovanie 4K multimédií, využívanie virtuálnej reality či nepretržité zálohovanie dát.
O stabilnú prevádzku Wi-Fi siete a plynulé prehrávanie multimédií aj v prípade pripojenia veľkého počtu zariadení k sieti sa stará technológia Multi-User MIMO (MU-MIMO).

Silné a stabilné Wi-Fi pripojenie vďaka štyrom aktívnym anténam

Model R9000 je okrem štvorice interných antén vybavený aj štyrmi špeciálnymi externými anténami Active. Zatiaľ čo tradičné externé antény iba prenášajú Wi-Fi signál z mobilného zariadenia smerom k routeru, antény Active Wi-Fi signál ďalej zosilňujú a minimalizujú prípadný okolitý šum. Výsledkom je skokové zvýšenie kvality pripojenia s širokým pokrytím, a to aj v prípade menej výkonných mobilných zariadení.

Plex Media Server aj pre mobilné zariadenia

Nighthawk X10 je prvým routerom na trhu, ktorý umožňuje v rámci programu Plex Media Server plynulo prehrávať 4K médiá nielen prostredníctvom počítača, ale aj v mobilných zariadeniach. Užívatelia tak majú možnosť ľahko a rýchlo ukladať a organizovať svoje videá, hudbu či fotografie a následne ich prehrávať na svojom smartfóne, tablete, hernej konzole, smart TV alebo inom streamovacom zariadení. Každý majiteľ routera Nighthawk X10 navyše získa prémiové služby Plex Pass počas prvých troch mesiacov zadarmo.

10Gb port umožňujúci fiber pripojenie

Nighthawk X10 je v súčasnosti jediným domácom routerom, ktorý obsahuje 10Gb port podporujúci fiber pripojenie. Jeho prostredníctvom je možné k zariadeniu pripojiť dostupné lokálne dátové úložisko, napr. NAS, a následne zálohovať či streamovať dáta rýchlosťou blesku. Pre komfortné zálohovanie dát dostanú používatelia po dobu šiestich mesiacov zadarmo k dispozícii aj cloudové úložisko Amazon Drive s neobmedzenou kapacitou.
Okrem 10Gb portu je model X10 vybavený aj dvojicou USB 3.0 portov s až 10 × rýchlejším prenosom dát oproti predchádzajúcej generácii USB 2.0 portov a šesticou ethernetových portov, pričom dva z nich možno agregovať do jedného vysokorýchlostného pripojenia.

Cena a dostupnosť

Dostupnosť Wi-Fi routera NETGEAR R9000 na českom a slovenskom trhu sa očakáva od januára 2017 za odporúčanú koncovú cenu 440 eur s DPH.

Zdroj: Netgear, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk