Nový UHD monitor ASUS ProArt PA329Q pre fotografov, dizajnérov a strihačov

Nový UHD monitor ASUS ProArt PA329Q pre fotografov, dizajnérov a strihačov

ASUS uviedol 32" UHD (3840 × 2160) monitor ProArt PA329Q, ktorý je navrhnutý pre profesionálnu prácu s grafikou, takže jeho kvality ocenia najmä fotografi, grafickí dizajnéri a filmoví strihači. Monitor ponúkne široký farebný gamut pokrývajúci 99,5% farebného priestoru Adobe RGB a 100% farebného priestoru Rec.709, ktorý zaručuje vynikajúcu presnosť farebného podania.

99,5% farebného priestoru Adobe RGB a presnosť farebného podania

Použitie technológie 3M Quantum Dot Enhancement Film (QDEF) zabezpečuje široký farebný rozsah a umožňuje monitoru ProArt PA329Q dosiahnuť reprodukcie 99,5% farebného priestoru Adobe RGB, 100% priestoru Rec. 709, 100% priestoru sRGB, 90% priestoru DCI-P3 a 100% u priestorov Rec. 709 a Rec. 2020, čo je ideálna kombinácia pre tvorbu a úpravu videa. Monitor je z výroby kalibrovaný tak, aby zaručoval úplne verné podanie farieb - s hodnotou delta E (ΔE) <2. Obraz ponúka presnú reprodukciu, takže užívateľom poskytne verný náhľad finálneho výtvoru ešte pred dokončením.
Model PA329Q disponuje 10-bitovou farebnou hĺbkou a je schopný zobraziť viac ako 1,07 miliárd farieb. Využíva 14-bitovú internú vyhľadávaciu tabuľku (LUT) a podporuje hodnoty gamma 2,4, 2,2, 2,0 a 1,8, ktoré zaisťujú prirodzenejší obraz a plynulejšie prechody medzi odtieňmi.

Technológia ASUS ProArt Calibration

Technológia ASUS ProArt Calibration zahŕňa funkcie Color Accuracy Tuning a Uniformity Compensation určené na ľahkú rekalibráciu monitoru. Ponúka i celkové mapovanie, koreláciu a kalibráciu dát a navyše ukladá všetky profily parametrov farieb priamo do vnútorného čipu integrovaného obvodu monitora, nie do počítača. Nie je preto potrebné znovu kalibrovať nastavenia, kedykoľvek sa monitor pripojí k inému počítaču. Táto technológia tiež znižuje skreslenie signálu medzi integrovaným obvodom a optickým spektrom LCD. Užívatelia môžu ľahko aktivovať farebné profily pomocou špeciálneho tlačidla na monitore. ASUS ProArt Calibration spolupracuje s hlavnými kalibračnými systémy hardvéru, ako sú X-rite i1 Display Pro a Datacolor Spyder rady 5.

Ostrý obraz v rozlíšení UHD a rozsiahle možnosti pripojenia

Monitor ProArt PA329Q je vybavený 32" UHD panelom s hustotou pixelov 138 ppi. To je štvornásobná hustota pixelov a až o 300% viac miesta na pracovnej ploche než u podobne veľkých Full HD displejov. Monitor ponúkne celý rad možností pripojenia a podporuje prehrávanie 4K UHD obsahu pri frekvencii 60 Hz cez rozhranie DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 a štyri porty HDMI (v2.0). Nechýba ani pätica portov USB 3.0 a čítačka kariet 9 v 1 pre pamäťové karty, periférie a ďalšie zariadenia.

Užívateľsky prívetivé funkcie

Vstavané funkcie obraz v obraze (PiP, Picture-in-Picture) a obraz vedľa obrazu (PbP, Picture-by-Picture) umožňujú sledovať obsah z niekoľkých UHD zdrojov súčasne. Užívateľ môže ľahko prepínať medzi rôznymi zdrojmi a konfigurovať farebná nastavenie každého jednotlivého okná zvlášť pomocou režimov Adobe RGB, sRGB, Užívateľská predvoľba 1 a Užívateľská predvoľba 2, pričom sa rozdiely budú priamo zobrazovať v režime PbP.
Virtuálne vyskak pravítka ASUS QuickFit Virtual Scale umožňujú zarovnávať a prezerať fotografie a dokumenty v ich skutočnej veľkosti ešte pred vytlačením.

Monitor ProArt PA329Q využíva technológiu ASUS Ultra-Low Blue Light a Flicker-Free s certifikáciou od inštitútu TÜV Rheinland, ktoré minimalizujú námahu očí a chráni používateľov pred škodlivým modrým svetlom. K štyrom nastavením filtra možno ľahko pristupovať prostredníctvom špeciálneho tlačidla alebo cez ponuku na obrazovke (OSD).

Monitor ProArt PA329Q sa vyznačuje tenkým prevedením a ergonomickým stojanom, ktorý umožňuje natočenie do strán, naklopenie, otočenie a nastavenie výšky. Vždy tak možno ľahko dosiahnuť ideálnej polohy pre sledovanie. Funkcia automatického otáčania navyše upravuje orientáciu obsahu, keď sa monitor používa v režime na výšku, aby sa uľahčila práca s webovými stránkami a so zvislou grafikou.

ProArt PA329Q sa v ČR a SR predáva za 37 290 Kč, resp. 1369,90 euro s DPH.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk