Seagate BackUp Plus Portable - externý 2,5" disk s kapacitou 5TB

Seagate BackUp Plus Portable - externý 2,5" disk s kapacitou 5TB

Spoločnosť Seagate uvedie na náš trh vôbec prvý prenosný 2,5" disk na svete s kapacitou 5TB, obvyklej skôr u desktopového PC.

Nový prenosný model BackUp Plus Portable obsahuje disk o veľkosti 5TB, čo je viac než dvojnásobná kapacita v porovnaní s dnes bežne dostupnými 2,5" externými diskmi. Novinka preto umožní ukladanie niekoľko stoviek až tisícov filmov, hudobných súborov alebo kolekcií fotiek, ktoré si môžete zobrať kamkoľvek so sebou.

Novinku zdobí elegantný kovový dizajn v jednej zo štyroch farieb - červenej, modrej, striebornej alebo čiernej. Disk stačí pripojiť k PC alebo notebooku pomocou konektora USB 3.0, žiaden externý zdroj napájania už netreba. Pokiaľ navyše nainštaľujete NTFS ovládač pre Mac, môžete disk využívať na rôznych počítačoch Windows a Mac bez formátovania.

Pribalený software Seagate Dashboard poskytuje nástroje pre lokálne zálohovanie ako aj zálohy mobilných zariadení, ukladanie do cloudu či zálohy dát zo sociálnych sietí. Software používateľom ponúka zálohu dát jediným kliknutím alebo možnosť zálohu naplánovať podľa svojich potrieb. K dispozícii je aj bezplatná aplikácia Seagate Mobile Backup pre mobilné zariadenia Android a iOS, ktorá slúži na zálohovanie všetkých obrázkov a videí zo zariadenia na externý disk alebo do cloudu.

Seagate BackUp Plus Portable 5TB bude na Slovensku a v Českej republike dostupný od novembra za cenu 199€, resp. 5490Kč s DPH.

Technická špecifikácia
Rozmery 114,5 x 78 x 20,5mm
Kapacita 5TB
Hmotnosť 409g
Rozhranie USB 3.0
Systémové požiadavky

Windows 7, Mac OS 10.9 a vyššie

iOS 8, Android 3.0 a vyššie

Obsah balenia

Externý disk Backup Plus Portable 5TB

Zálohovací software Seagate Dashboard

Kábel USB 3.0, dĺžka 46cm

Ovládač NTSF pre Mac

Zdroj: Seagate

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk