Alcatel Shine Lite: Štýlový smartfón pre tých, ktorí chcú zažiariť

Alcatel Shine Lite: Štýlový smartfón pre tých, ktorí chcú zažiariť

 

Novinka ponúkne precízne spracovanie a povrchovú úpravu zo skla a kovu.

Nový smartfón od Alcatelu zaujme kombináciou kovového rámu a zaobleného 2,5D sklom na prednej aj zadnej strane. Tvary tlefónu sú inšpirované moderným interiérovým dizajnom a architektonickými trendmi, v ktorých sa skĺbi sklo a kov. Vďaka hranám zaobleným pomocou brúsenia diamantom padne Shine Lite do ruky ako uliaty. Súčasťou balenia je aj priehľadný kryt sklenenej zadnej strany telefónu, ktorý ho chráni a zároveň dáva vyniknúť jeho elegancii.

Alcatel pri Shine Lite vsadil na päťpalcový HD IPS displej, ktorý zobrazí fotky a videá v živých a verných farbách. Nechýba ani vysoká úroveň zabezpečenia, o ktorú sa stará snímač odtlačkov prstov na chrbte telefónu. Ten dokáže rýchlo a diskrétne spustiť rôzne aplikácie aj keď je telefón zamknutý. Okrem iného umožňuje prístup k aplikácii Safebox, tzv. virtuálnemu trezoru, do ktorého môžete ukladať vlastné fotografie, videá, hudbu alebo dokumenty. Odtlačky prstov môžete naprogramovať tak, aby otvorili až 5 obľúbených aplikácií priamo z pohotovostného režimu. V praxi teda napr. ukazovákom spustíte mailového klienta, zatiaľčo odtlačkom prostredníka sa ihneď dostanete ku svojim fotografiám.

S pomocou predného blesku dokáže Shine Lite vytvoriť pekné selfie fotky aj za horšieho svetla. S funkciou FaceShow vytvoríte zábavné videá, ktoré vzniknú zoradením vašich selfie do krátkych sekvencií. Dvojtónový blesk zadného fotoaparátu zaisťuje fotografom prirodzene vyzerajúce a vyvážené svetlo. Pomocou aplikácie SplitCatcher sa navyše dajú jednoducho vytvoriť viacvrstvové koláŹe, ktoré zachytia požadovanú scénu prednou aj zadnou kamerou súčasne. Zaujímavosťou je aj technológia Gesture Shot, ktorá sama zapne spúšť fotoaparátu vždy, keď zdvihnete prsty do víťazného V.

Alcatel Shine Lite sa predáva v zlatej a bielej variante za 184,99€, resp. 4999Kč.

Alcatel Shine Lite - Technické špecifikácie
Procesor MediaTek MT6737, 4x 1,3GHz A53
Pamäť 2GB RAM, 16GB ROM, až 128GB microSD
Fotoaparáty

Zadný: 13Mpx, dvojtónový blesk, F/2.2

Predný: 5Mpx, LED blesk, F/2.4

Konektivita 802.11b/g/n Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.2
Operačný systém Android 6.0 Marshmallow
Batéria 2460mAh
Rozmery 141,5 x 71,2 x 7,45mm
Hmotnosť 156g
Zdroj: Alcatel

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk