Acer predstavil robustný konvertibilný notebook TravelMate Spin B1

Acer predstavil robustný konvertibilný notebook TravelMate Spin B1

Acer oznámil dostupnosť svojho najnovšieho konvertibilného notebooku Acer TravelMate Spin B1 (B118) určeného pre vzdelávaciu sféru a to na veľtrhu BETT 2017, ktorý sa koná v Londýne od 25. do 28. januára.

Všestrannosť konvertibilných notebookov teraz aj v triede

Učenie v triedach zahŕňa širokú škálu tém, učebných prostredí i metód. Preto sa konvertibilný notebook TravelMate Spin B1 skvele hodí pre uspokojenie širokých potrieb študentov i učiteľov. Môže sa pochváliť štyrmi univerzálnymi režimami, ktoré uľahčujú všetky aspekty učenia v triede. Ide o režimy Displej a Stan pre skupinové projekty a vzájomné zdieľanie nápadov, režim Tablet pre výučbu na cestách, v laboratóriách či pri exkurziách a režim Notebook pre všetko ostatné. Notebook je vybavený Full HD alebo HD dotykovým displejom pre intuitívnu prácu a pohodlné surfovanie aj ovládanie aplikácií.

Odolná konštrukcia, ktorá vydrží nárazy, pády i poliatie vodou

TravelMate Spin B1 bol navrhnutý s dôrazom na vysokú odolnosť, aby bola zaistená jeho maximálna prevádzkyschopnosť a nižšie nároky na údržbu. Medzi prvky, ktoré túto vyššiu odolnosť zaisťujú, patrí stredný gumový rámik absorbujúci nárazy, ktorý zvládne šarvátky v triede, zatiaľ čo tlaku odolný displej so zvýšenou pevnosťou vydrží čelný náraz o sile až 60 kg. Notebook sa môže tiež pochváliť klávesnicou odolnou voči poliatiu vodou s objemom až 330 ml. Unikátny systém žliabkov pod klávesnicou a touchpadom odvádza vodu tak, aby tiekla v dostatočnej vzdialenosti od vnútorných súčastí notebooku, a nakoniec vytiekla spodkom základne. Notebook je tiež vybavený zámkom Kensington, takže môže byť zaistený napríklad v laboratóriu proti krádeži.

Dlhá výdrž na batériu a skvelý výkon

TravelMate Spin B1 sa môže pochváliť až 13hodinovou výdržou na batériu, ktorá študentom umožňuje učiť sa bez prerušenia, v triede aj mimo nej, s dostatkom energie pre splnenie domácich úloh. TravelMate Spin B1 poháňa procesor Intel Pentium a grafika Intel HD Graphics, vďaka čomu ponúka solídny výkon pre každodennú prácu. Chiclet klávesnica poskytuje vynikajúcu hmatovú spätnú väzbu pre presné a rýchle písanie, zatiaľ čo touchpad Precision Touchpad prináša pohodlné a citlivé ovládanie aj podporu Windows 10 gest.

Windows Ink a Acer TeachSmart

Vďaka stylusu podporujúceho Windows Ink môžu študenti intuitívne zapisovať svoje poznámky, upravovať dokumenty Microsoft Word, pracovať v rôznych aplikáciách a samozrejme kresliť. Študenti majú priamy a rýchly prístup k aplikácii Microsoft OneNote aj z uzamknutej obrazovky po jednoduchom kliknutí stylusom. Intuitívnejšie môže byť naviac aj interakcie medzi študentmi a učiteľmi, a to vďaka softvéru Acer TeachSmart. Rozhranie tohto softvéru pracuje v spojení s vstavanými viacfarebnými LED na veku notebooku každého študenta, aby mohli žiaci ľahko komunikovať s učiteľom, dostávať pracovné materiály, robiť kvízy, a dokonca aj týmto spôsobom požiadať o uvoľnenie na toaletu.

Študenti zostanú v spojení

Študenti môžu zostať v spojení so svojou školskou sieťou vďaka rýchlemu dvojpásmovému bezdrôtovému pripojeniu 2x2 MIMO 802.11ac. K notebooku sa dá ľahko pripojiť periférie cez rozhranie Bluetooth 4.0, dva porty USB 3.0, jeden port USB 2.0 a jeden HDMI. Študenti môžu pripojiť svoje slúchadlá do 3,5 mm slúchadlového jacku, zatiaľ čo vstavaná čítačka kariet SD zaisťuje jednoduché kopírovanie súborov.

Nový Acer TravelMate Spin B1 bude pre vzdelávací sektor a firemných zákazníkov k dispozícii v 2. štvrťroku 2017.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk