Nový 240Hz monitor ASUS ROG Swift PG258Q

Nový 240Hz monitor ASUS ROG Swift PG258Q

 

Novinka sa môže pochváliť najrýchlejšou obnovovacou frekvenciou na svete a technológiou G-SYNC.

ROG Swift PG258Q disponuje 24,5" FullHD (1920 x 1080) displejom s rýchlou obnovovacou frekvenciou 240Hz bez pretaktovávania, a je preto až dvakrát rýchlejší než konvenčné 120Hz monitory. Tým dosahuje úplne plynulého zobrazenia v hre bez oneskorenia alebo rozmazania pohybu. Poskytuje tým hráčom prevahu v akčných strieľačkách, závodných hrách, real-time stratégiách a športových tituloch. Je taktiež vybavený technológiou NVIDIA G-SYNC, ktorá eliminuje trhanie obrazu a minimalizuje prerušovanie a vstupné oneskorenie.

Blesková odozva a plynulé hranie

ROG Swift PG258Q je vďaka dobe odozvy len 1ms najrýchlejším monitorom vo svojej kategórii. Technológia NVIDIA Ultra Low Motion Blur navyše eliminuje rozmazanie obrazu a zaručuje jeho plynulé zobrazenie. Tieto funkcie spoločne utvárajú ostrejší obraz pohybujúcich sa objektov, takže hra je plynulejšia a ovládanie citlivejšie.

Dizajn inšpirovaný herným svetom

ROG Swift PG258Q má futuristický, počítačovými hrami inšpirovaný dizajn, ktorý sa vyznačuje odvážnymi líniami. Je vybavený funkciou osvetlenia Light Signature, ktorá pridá atmosféru akémukoľvek hernému zariadení. Jeho bezrámová konštrukcia je vhodná aj pre viacdisplejové zostavy, kde zaistí pôsobivý priestorový efekt pri hraní.

Herné technológie ASUS GamePlus a ASUS GameVisual

ROG Swift PG258Q je vybavený klávesovou skratkou ASUS GamePlus pre vylepšenie ovládania herných funkcií, ako sú pohyb zameriavača, umiestnenie časovača na obrazovke, počítadlo snímkov za sekundu (FPS) a funkcie vyrovnania obrazu displeja.

Pohyb zameriavača poskytuje štyri rôzne možnosti, zatiaľčo časovač na ľavej strane obrazovky umožňuje hráčom sledovať uplynulý čas hry. Počítadlo FPS umožňuje používateľom zistiť, ako hladko ich hra beží. Funkcia zarovnania obrazu displeja poskytuje tri vodiace čiary na všetkých štyroch stranách monitoru, aby sa zjednodušilo nastavenie zostav viacerých monitorov.

Monitor obsahuje taktiež aj technológiu ASUS GameVisual, ktorá poskytuje používateľom až šesť prednastavených režimov zobrazenia (Preteky, RTS/RPG, FPS, Krajina, Kino a sRGB) tak, aby vyhovovali rôznym herným žánrom a scenárom. Táto funkcia je ľahko prístupná cez päťcestný joystick alebo v ponuke menu OSD.

NVIDIA 3D Vision Ready

ROG Swift PG258Q je taktiež kompatibilný so sadou NVIDIA 3D Vision a otvára tak svet 3D zábavy. Všetko, čo potrebujete, je PC vybavené grafickou kartou NVIDIA GeForce a 3D okuliare pre herný alebo filmový zážitok. Najnovšia technológia NVIDIA 3D LightBoost ponúka jasnejšie 3D vizuálne efekty, bez zvýšenia spotreby energie.

ASUS Swift PG258Q je k dispozícii na Slovensku a v Českej republike za cenu 16290Kč, resp. 603€ s DPH.

Technické špecifikácie
Veľkosť panelu 24,5" (62,23cm), 16:9 širokouhlý
Max. rozlíšenie

DisplayPort: 1920 x 1080 (až 240Hz)

HDMI: 1920 x 1080 (až 60Hz)

Doba odozvy 1ms (šedá - šedá)
Technológie NVIDIA G-SYNC, Ultra Low Motion Blur, 3D LightBoost, 3D Vision
Držiak VESA 100 x 100mm
Rozmery 564,1 x (383,7 ~ 503,7) x 253,7mm
Hmotnosť 5,6kg
Zdroj: ASUS ROG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk