AMD predstavilo grafiku Vega Frontier Edition a procesory Threadripper a EPYC

AMD predstavilo grafiku Vega Frontier Edition a procesory Threadripper a EPYC

 

Na svojom Financial Analyst Day AMD predstavilo nové graficé karty Radeon Vega Frontier Edition a Radeon Pro Vega SSG, desktopové procesory Threadripper s až 16 jadrami a procesory EPYC pre dátové centrá s až 32 jadrami.

Radeon Vega Frontier Edition

Na ukážku potenciálu grafickej karty Radeon Vega Frontier Edition spustili benchmark test DeepBench v ktorom dosiahla karta o 30% lepší výsledok ako aktuálne najrýchlejší grafický procesor na trhu - NVIDIA P100. Na ukážku herného výkonu AMD zamestnanec hral Sniper Elite 4 v 4K s priemerným FPS 60-70, čo je zhruba rovnako ako GTX 1080 Ti. Treba však spomenúť, že táto hra je optimalizovaná na AMD, takže výsledok je tu skreslený v prospech Vega karty.

Radeon Vega Frontier Edition obsahuje 64 výpočtových jednotiek Vega, ktoré dodávajú 12,5 TFLOPS s jedným presným výpočtovým výkonom, 25 TFLOPS s polovičnou presnosťou výpočtu priepustnosti a pixelovú rýchlosť 90Gpiexls/s. Je vybavená 16GB HBM2 pamäte, ktorá poskytuje šírku pásma 480GB/s. Táto grafická karta príde v dvoch verziách: modrá vzduchom chladená a zlatá vodou chladená.

Radeon Pro Vega SSG

Koncept SSG - Solid State Graphics boards je založený na pripojení SSD diskov ku grafickým kartám k exponenciálnemu rozšíreniu pamäťového fondu. Karta tak bude mať prístup k 2 TB pamäte z NVMe zariadenia.

Ryzen Threadripper

Tieto nové procesory budú dostupné v konfiguráciách do 16 jadier a 32 vlákien. Poskytnú väčšiu pamäťovú kapacitu, väčšiu vyrovnávajúcu pamäť a I/O funkcionalitu v porovnaní s aktuálnymi Ryzen procesormi na trhu. Ceny budú nad $499.

EPYC

Táto séria procesorov bola vytvorená ku priamej konkurencii procesorov Xeon. Prídu v konfiguráciách do 32 jadier a 64 vlákien. Sú postavené na rovnakom 14nm FinFET výrobnom procese ako Ryzen. Procesory sú kompletne SoC s plne integrovaným vysokorýchlostným I/O podporujúcim 128 pruhov PCIe 3.

Zdroj: wccftech, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk