Logitech G uvádza nový systém bezdrôtového dobíjania a nové myši

Logitech G uvádza nový systém bezdrôtového dobíjania a nové myši

 

Nové myši Logitech G903 a Logitech G703 hráčom prinášajú nekonečný prísun energie a výkon na profesionálnej úrovni.

Po viac ako štyroch rokoch výskumu a vývoja dnes Logitech G, herná značka spoločnosti Logitech, oznámila uvedenie dvoch technológií, vďaka ktorým sa sny o vysoko výkonnom bezdrôtovom hraní stávajú skutočnosťou.

Technológia Logitech G POWERPLAY je prvým systémom bezdrôtového dobíjania pre herné myši, ktorý poskytuje priebežné dobíjanie počas hrania hier aj popri oddychu. Úplne tak odstraňuje nutnosť dávať myš do dokovacej základne alebo ju inak kvôli dobíjaniu odstaviť. Druhou inováciou je technológia Logitech G LIGHTSPEED, čo je ucelená systémová optimalizácia vychádzajúca zo skúseností získaných počas niekoľkých desaťročí vývoja bezdrôtových systémov tak, aby pocit pri ich používaní bol optimálny - poskytuje nedostižnú kvalitu spojenia a úroveň výkonu. Logitech G súčasne predstavuje dve nové bezdrôtové herné myši na najvyššej úrovni, ktoré sú kompatibilné so systémom bezdrôtového dobíjania POWERPLAY: Logitech G903 a Logitech G703.

Bezdrôtová technológia Logitech G LIGHTSPEED

Pre herných nadšencov a profesionálov z oblasti e-Sports na celom svete môže byť spoľahlivosť bezdrôtovej technológie LIGHTSPEED práve tým rozdielom medzi víťazstvom alebo odchodom domov s prázdnymi rukami. Vďaka frekvencii hlásení rádovo jednej milisekundy a optimalizácii kompletnej signálovej cesty, poskytuje technológia LIGHTSPEED bezkonkurenčnú odozvu, ktorá dosahuje dokonca vyššie rýchlosti než mnoho konkurenčných herných myší pripojených káblom. Výsledkom bohatých niekoľko desaťročných skúseností s konštrukciou bezdrôtových zariadení je fakt, že sila signálu bezdrôtovej technológie LIGHTSPEED je až 16× (o 12 dB) vyššia, než u konkurencie a jedinečný systém „Frequency Agility Mechanism“ (Mechanizmus rýchleho prepínania frekvenčných kanálov), ktorý automaticky predchádza problematickému rušenie, zaručuje hladký a konzistentný výkon.

Technológia LIGHTSPEED tvorí oporu aj pre systém bezdrôtového dobíjania POWERPLAY u herných myší G903 a G703, čo znamená, že tieto myši sa môžu priamo spárovať s bezdrôtovým prijímačom Lightspeed s integrovanou technológiou POWERPLAY a využívať vďaka tomu optimálnu silu signálu, pohodlie neustáleho dobíjania a rýchlosť prenosu dát , ktorá je dokonca vyššia ako u myší pripojených USB káblom.

Systém bezdrôtového dobíjania POWERPLAY

Systém POWERPLAY pojal úplne novým spôsobom možnosti bezdrôtového dobíjania. Opúšťa existujúce štandardy pre bezdrôtové dobíjanie, ktoré vyžadujú, aby dobíjané zariadenie bolo umiestnené v určitom mieste a počas dobíjania ho nemožno používať - ​​systém POWERPLAY bol navrhnutý od základov úplne nanovo a inak - s cieľom zabezpečiť nepretržité dobíjanie prostredníctvom podložky pre myš, a to aj počas hrania. Systém bezdrôtového dobíjania využíva princíp elektromagnetickej rezonancie, ktorá vytvára energetické pole nad povrchom podložky POWERPLAY s rozmermi 275 × 320mm. Zabezpečí tak bezdrôtové napájanie bez toho, aby bol rušený prenos detailných informácií o pohybe myši a ďalších dát, s ktorými vysoko výkonné herné myši pracujú.

Energetické pole z podložky POWERPLAY je zachytené a prevedené na nabíjací prúd pomocou modulu POWERCORE, ktorý sa magneticky prichytí na kompatibilné bezdrôtové herné myši – modely G903 a G703.

Už niekoľko desaťročí sme na špičke vývoja technológií pre bezdrôtové hranie a naše nové bezdrôtové technológie POWERPLAY a LIGHTSPEED len potvrdzujú, že toto naše zameranie je na najvyššej úrovni mimo všetku konkurenciu. Vďaka technológiám POWERPLAY a LIGHTSPEED v spojení s novými modelmi myší G903 a G703 získate neporaziteľnú presnosť, výkon bez akéhokoľvek zaváhania a nepretržité napájanie, čo pre hráčov vyžadujúcich najvyššiu kvalitu sú tie najpodstatnejšie aspekty.

Ujesh Desai, viceprezident a generálny riaditeľ divízie Logitech G

Bezdrôtové herné myši Logitech G903 a G703 LIGHTSPEED

Najnovšie prírastky do dlhého radu vysoko výkonných herných myší, nové modely G903 a G703, spĺňajú očakávania kladené na značku Logitech G s ohľadom na špičkový výkon a bezkonkurenčnú kvalitu, no navyše sú vybavené aj novou technológiou LIGHTSPEED. Sú kompatibilné so systémom bezdrôtového dobíjania POWERPLAY, takže ponúkajú hranie bez prerušovania, nepretržité napájanie a nedostižný výkon. Medzi hlavné vlastnosti myší G903 a G703 patria:

  • Optický snímač pohybu s presnosťou na jediný pixel: Myši Logitech G903 a G703 sú vybavené optickým snímačom pohybu PMW3366, ktorý profesionáli v oblasti e-Sports, rovnako ako herní nadšenci považujú za najlepší snímač pohybu pre herné myši na trhu. Vďaka mnohým rokom vývoja a inovácií má snímač PMW3366 nulové vyhladzovanie, filtrovanie i akceleráciu v celom rozsahu rozlíšení DPI (200-12.000DPI). Výsledkom je neuveriteľne presné sledovanie pohybu a konzistentná odozva a to i pri rýchlostiach cez 400IPS (vyše 10m/s).
  • Vyspelé mechanické predpätie tlačidiel: Precízne predpäté kovové pružinky a exkluzívne mechanické otočné závesy u myši G903 zaručujú, že primárne tlačidlá - ľavé a pravé - možno stlačiť z akéhokoľvek uhla. Táto technológia poskytuje výnimočne čisté a jasné vnímanie stlačenia tlačidiel, odozvu a konzistentnosť. Logitech G navyše vylepšila konštrukciu a výsledkom je až dva a pol násobné zvýšenie odolnosti tlačidiel - až na 50 miliónov kliknutí.
  • Vynikajúce pohodlie a kvalita: Obe myši ponúkajú komfort, ktorý vás podporí na dlhé hodiny. U myši Logitech G903 je možné konfigurovať priradenie príkazov tlačidlám a vďaka súmernému tvaru, ktorý je vhodný pre pravákov aj ľavákov, ju tak možno prispôsobiť pre prakticky akýkoľvek štýl uchopenia: dlaňou, zápästím alebo končekmi prstov. Myš Logitech G703 má odľahčené, ergonomicky tvarované telo, ktoré bolo vytvorené tak, aby vám príjemne padlo do dlane. Vďaka gumovým úchopom na ľavej i pravej strane budete myš ovládať ešte istejšie. Myš môžete používať ihneď po vybalení bez ďalšieho nastavovania, alebo môžete tlačidlám naprogramovať funkcie a herné príkazy podľa svojich predstáv pomocou obslužnej aplikácie Logitech Gaming Software (LGS).

Cena a dostupnosť

Systém bezdrôtového dobíjania POWERPLAY Wireless Charging System bude k dispozícii od polovice septembra za odporúčanú maloobchodnú cenu 129€. Očakáva sa, že bezdrôtové herné myši Logitech G903 a G703 Lightspeed budú k dispozícii v Českej republike a na Slovensku u vybraných predajcov od polovice septembra za odporúčané maloobchodné ceny 179€ a 119€.

Zdroj: Logitech

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk