Aký výkon ponúkne Radeon RX 590 vo Final Fantasy XV?

Aký výkon ponúkne Radeon RX 590 vo Final Fantasy XV?

 

Zatiaľ čo procesory od AMD sú plnohodnotnou konkurenciou pre Intel, divízia grafických kariet aktuálne výkonnostne zaostáva. Rada Vega je určená skôr pre profesionálne pracovné účely a RX modely dokážu konkurovať iba na poli strednej triedy. Pred uvedením novej architektúry Navi sa AMD rozhodlo ponúknuť opäť ďalšiu aktualizáciu grafických kariet RX postavených na architektúre Polaris - Radeon RX 590.

Hlavnou novinkou je prechod zo 14nm na 12nm FinFet výrobný proces. Tento prechod by mohol priniesť vyššie takty a zároveň lepšiu energetickú účinnosť.

Výsledky benchmarkov v hre Final Fantasy XV dokzaujú mierne navýšenie výkonu a jasný útok na najväčšieho konkurenta v podobe GeForce GTX 1060 6GB. V rozlíšení 2560x1440px je vidieť 10% nárast výkonu oproti Radeon RX580, zatiaľ čo v 4K rozlíšení sa hodnota pohybuje okolo 15%. V porovnaní s GeForce GTX 1060 6GB sú výsledky prakticky totožné alebo je rozdiel v jednotkách percent.

Je nutné ale brať do úvahy, že nevieme pri akých taktoch grafická karta bežala, no ak išlo o referenčné hodnoty, práve vďaka spomínanému 12nm FinFet výrobnému procesu môžeme očakávať ďalšie navýšenie výkonu pomocou taktovania.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk