Acer predstavuje ConceptD: Rad produktov navrhnutých pre kreatívcov

Acer predstavuje ConceptD: Rad produktov navrhnutých pre kreatívcov

 

ConceptD je novou značkou spoločnosti Acer pre stolné počítače, notebooky, monitory a Windows Mixed Reality headset, ktorá predstavuje novú kapitolu pre kreativitu.

ConceptD 900 - počítač snov každého tvorcu

ConceptD 900 je vysoko výkonný stolný počítač pre profesionálov, ktorí prevádzkujú viac zložitých a náročných aplikácií. Vďaka dvojici procesorov Intel Xeon Gold 6148 sa 40 jadrami s podporou 80 vlákien, grafickej karte NVIDIA Quadro RTX 6000 a 12 pamäťovým slotom pre celkom až 192 GB ECC pamäte je ideálnou voľbou pre filmárov, animátorov, dizajnérov a architektov. Tí sa tak môžu ponoriť do tvorivého procesu, bez toho aby museli mať obavu z dlhých renderovacích časov. ConceptD 900 je tiež ideálnou voľbou pre vývojárov umelej inteligencie a deep learning, ktoré vyžaduje vynikajúci výpočtový a grafický výkon. Kreatívny profesionáli môžu vďaka až dvom vstavaným M.2 PCIe slotom na doske pracovať s väčšou flexibilitou. Efektívna konštrukcia skrine pojme až päť diskov, pričom nechýba podpora režimov RAIOD 0 a 1. Užívatelia môžu počítač rozšíriť a to vďaka ďalším trom PCIe × 8 a štyrom PCIe × 16 slotom.

Počítač ConceptD 900 zostáva chladný, aj keď na ňom pobežia výpočtovo náročné aplikácie, ako je renderovanie a videoprodukcia vďaka návrhu chladenia využívajúceho šesť ventilátorov nasávajúcich vzduch cez predný vzduchový panel s trojuholníkovým vzorom a cirkulácii vzduchu v celej skrini. ConceptD 900 sa môže pochváliť matne čiernu celokovovou skríňou s jantárovým LED akcentom na zapínacom tlačidle pre elegantný profesionálny vzhľad, ktorý ocenia všetci minimalisti.

ConceptD 500 - výkonný stolný počítač pre dizajnérov

ConceptD 500 je výkonný stolný počítač pre filmárov, animátorov a produktových dizajnérov, ktorí chcú svoju prácu povzniesť na profesionálnu úroveň. Je vybavený až procesormi Intel Core deviatej generácie a grafickými kartami až NVIDIA Quadro RTX 4000, vďaka čomu je u komplexných projektov práca s multimédiami jednoduchšia a rýchlejšia, takže sa užívatelia môžu sústrediť na tvorivý proces. Vďaka najnovšiemu procesoru Intel Core i9-9900K deviatej generácie s 8 jadrami, 16 vláknami a taktom dosahujúcim až na 5 GHz bežia na počítači ConceptD 500 nástroje a projekty tvorcov rýchlejšie, plynulejšie a stabilnejšie. Jeho multijádrový procesor dosahuje vysokého jednojadrového výkonu, zatiaľ čo zostáva chladný s nízkym vyžarovaním tepla i spotrebou energie. Vďaka grafickým kartám vrátane NVIDIA Quadro RTX 4000 počítač podporuje pripojenie štyroch 5K monitorov (5 120 × 2 880 @ 60 Hz) s HDR farbami, takže sú vizuálne efekty, pohyblivá grafika a renderovanie animácií pre tento počítač hračkou.

ConceptD 500 je rozšíriteľný stolový počítač navrhnutý tak, aby rástol s užívateľmi a spĺňal stále meniace sa požiadavky na pracovné zaťaženie. Vďaka štyrom slotom DIMM pre až 64 GB pamäte DDR4 SDRAM s taktom 2 666 MHz poskytne vyššiu priepustnosť a kapacitu pre vysoký výkon pri práci na zložitých dizajnérskych úlohách. Osadený PCIe M.2 NVMe SSD umožňuje prácu s veľkými modelmi a komplexným 3D renderingom v reálnom čase.
Optimálna ventilácia, ktorú zaisťuje trojica ventilátorov, nasáva cez trojuholníkovitý ventilačný panel vzduch, ktorý potom cirkuluje v celej šasi ConceptD 500 a aj napriek svojmu vysokému výkonu je pri hladine hluku 40 dB počítač natoľko tichý, aby bol nenápadný.

Vežovitá skriňa počítača ConceptD 500 má bielu povrchovú úpravu a hladké krivky inšpirované minimalistickým dizajnom. Skriňa sa vojde takmer do každého pracovného priestoru a na hornej strane sa môže pochváliť vzorom inšpirovaným drevom. Používatelia môžu rýchlo bezdrôtovo nabíjať moderné mobilné zariadenia kompatibilné so štandardom Qi a kolíska pre slúchadlá využíva premyslenú stlačením vysúvaciu konštrukciu, ktorá poskytuje slobodu v používaní a prípadnom odložení headsetu, keď nebude aktuálne potrebný.

ConceptD 9 - pre náročných 3D kreatívcov

ConceptD 9 je tvorivý notebook v inovatívnom prevedení. Je vybavený CNC strojom opracovanými závesmi Acer Ezel Aero Hinge, ktoré dokážu 17,3" Ultra HD (3 840 × 2 160) displej preklopiť, posunúť alebo sklopiť pre viac režimov používania. Displej je PANTONE validovaný a pokrýva 100% farebného priestoru Adobe RGB s mimoriadnou presnosťou farieb s odchýlkou ​​Delta E<1. Užívatelia môžu popustiť uzdu svojej kreativite v ktoromkoľvek z režimov používania, či už ide o displej, Ezel, notebook či stojan a to pre zdieľanie, hranie, prácu i kreslenie. Notebook je pre autentické zážitky z písania a skicovanie vybavený stylusom Wacom EMR, ktorý možno k notebooku ConceptD 9 magneticky prichytiť. Stylus poskytuje neprekonateľne jednoduché používanie a rýchle presné ovládanie vďaka 4 096 úrovniam citlivosti na tlak, takže môžu tvorcovia navrhovať od nuly, robiť si poznámky alebo počas diskusii o koncepciách zvýrazňovať kľúčové oblasti.

Notebook ConceptD 9, ktorý je osadený úplne novým mobilným procesorom Intel Core i9, má viac než dostatok výkonu pre plynulý chod hneď niekoľkých tvorivých nástrojov súčasne. Vďaka grafike NVIDIA GeForce RTX 2080 môžu používatelia urýchliť editáciu videa v reálnom čase a mať tak viac času na tvorbu. Poskytuje tiež akcelerovaný ray tracing, takže si používatelia môžu prezrieť realistickú grafiku v takej podobe, ako ju vytvorili. Grafická karta GeForce RTX užívateľom umožňuje ušetriť čas a zamerať sa na kreativitu tým, že akceleruje funkciu umelej inteligencie pre zvýšenie kvality a zvládnutie zdĺhavých a časovo náročných úloh. Tvorcovia môžu natívne pracovať až s 8K RAW súbormi na časovej osi videa a to bez vypúšťania rámcov, predbežného cachingu alebo generovania proxy. RTX grafika tiež prináša plynulú interaktivitu s veľkými 3D modelmi a oproti grafickým kartám predošlej generácie 50% nárast rastrového výkonu. Vďaka až 32 GB pamäte DDR4 SDRAM s taktom 2 666 MHz a dvoma 512GB M.2 PCIe NVMe SSD v režime RAID 0 môžu tvorcovia ukladať projekty a početné videá, rovnako ako pristupovať k veľkým súborom, bez toho aby museli zápoliť s viacerými externými diskami.

ConceptD 7 - výkon pre úpravu videa a rendering 6K RED v reálnom čase

Notebook ConceptD 7 vybavený novým procesorom až Intel Core i7 deviatej generácie pre špičkový výkon a grafickou kartou až NVIDIA GeForce RTX 2080 s Max-Q dizajnom kreatívcom umožňuje akcelerovať výkon pre až 6K RED úpravy videa a renderovanie v reálnom čase u náročných pracovných postupov. Ľahko sa prenáša, má hrúbku iba 17,9 mm a váži len 2,1 kg. 15,6" UHD (3 840 × 2 160 px) IPS displej s validáciou PANTONE bol navrhnutý pre kreatívcov. Môže sa pochváliť širokým farebným gamutom pokrývajúcim 100% farebného priestoru Adobe RGB a pozoruhodne vysokou presnosťou farieb s priemernou farebnou odchýlkou ​​Delta E<2 . Medzi porty, ktoré majú užívatelia k dispozícii, patrí Thunderbolt 3 a MiniDP pre pripojenie až troch externých monitorov a notebook je tiež vybavený sieťovým riešením Killer DoubleShot Pro pre silné a spoľahlivé pripojenie k Wi-Fi sieti.

ConceptD 5 - tvorte!

Grafický dizajn je na notebooku ConceptD 5 rýchly a jednoduchý. Užívatelia na tomto stroji môžu doladiť obrázky s profesionálnou presnosťou a dokončiť najnáročnejšie projekty 2D grafického dizajnu vďaka výkonnému procesoru Intel Core i7 ôsmej generácie s grafikou Radeon RX Vega M GL. ConceptD 5 je ľahký a tenký, s moderným dizajnom, ktorý vyzerá skvele na akomkoľvek pracovisku alebo pri práci na cestách. Notebook je vybavený prvotriednym kovovým šasi z horčíkovo-hliníkovej zliatiny na zadnej strane veka aj na vrchu základne a horčíkovo-lítiovej zliatiny na spodku notebooku. Váži iba 1,5 kg a má hrúbku 16,9 mm. Môže sa pochváliť aj 6,22 mm úzkymi rámčekmi a 80% pomerom veľkosti obrazovky k telu notebooku.

Presnosť farieb je pre kreatívcov a dizajnérov kľúčová a ConceptD 5 je so svojím UHD PANTONE validovaným displejom rozhodne nesklame. Iba 6,22 mm úzke rámčeky poskytujú tvorcom viac priestoru pre prácu a 100% pokrytie farebného priestoru Adobe RGB pri nízkej farebnej odchýlke Delta E<2 zabezpečujú vernú reprodukciu farieb. Vďaka až 16 GB pamäte DDR4 SDRAM a až 1TB rýchlemu NVMe PCIe SSD úložisku v režime RAID 0 toho umožní používateľom urobiť viac. Kreatívci môžu pohodlne písať v akomkoľvek prostredí vďaka podsvietenej klávesnici s teplou jantárovú žiarou. Notebook ConceptD 5 je vybavený celým radom portov vrátane USB typ C Gen 1 s podporou 5Gb/s dátových prenosov, rozhraním DisplayPort a podporou nabíjania notebooku i offline nabíjanie iných zariadení. Integrovaný snímač odtlačkov prstov poskytuje ďalšie zabezpečenie prostredníctvom Windows Hello.

Headset ConceptD OJO Windows Mixed Reality pre kreatívcov

Headset ConceptD OJO Windows Mixed Reality je vybavený displejom s rozlíšením 4 320 × 2 160 px, odnímateľným a vymeniteľným náhlavným pásikom, jednoduchým nastavením vzdialenosti medzi zornicami a klasickým bielym povrchom. Môže sa pochváliť patentovanou technológiou vstavaných zvukovodov a technológiou softvérovo asistovanej zmeny interpupilárnej vzdialenosti (IPD), ktorá užívateľovi umožňuje meniť vzdialenosť medzi zornicami očí a od displeja pre ostrejšie, jasnejšie snímky a príjemnejšie zážitky. Unikátna odnímateľná konštrukcia tohto headsetu uľahčuje jeho čistenie a zdieľanie medzí viac užívateľmi. K dispozícii je buď s pevným náhlavným pásikom alebo s mäkkým umývateľným náhlavným pásikom. Vstavaný zvukový systém u ConceptD OJO zameriava zvuk na uši, eliminuje potrebu slúchadiel a patentovaná technológia IPD zabezpečuje, aby bol displej nastavený v optimálnej vzdialenosti od očí nositeľa. Headset sa ľahko nastavuje vďaka inside-out trasovaniu a sledovaniu polohy 6 stupňami voľnosti.

Monitory ConceptD

Kreatívci potrebujú vysokú presnosť farieb nad rámec toho, čo väčšina bežných monitorov môže ponúknuť, preto Acer vytvoril monitory ConceptD UHD. Tieto nové monitory s PANTONE validáciou a pozoruhodnou presnosťou farieb Delta E<1 a moderným hladkým čiernym povrchom so základňou s dreveným vzorom sú plne optimalizované, takže toho s nimi dokážete viac.

ConceptD CM7321K je 32" monitor ideálny pre tvorcov v 2D. Jeho 32" UHD displej s VESA certifikáciou DisplayHDR 1000 poskytuje 1 152 zón lokálneho stmievania s technológiou Mini LED a 99% pokrytie farebného priestoru Adobe RGB, rovnako ako 89,5% priestoru Rec.2020, takže tvorcovia a filmári budú môcť priviesť svoje nápady k životu.

ConceptD CP7271K je 27" monitor s PANTONE validáciou optimalizovaný pre tvorcov v 3D. Môže sa pochváliť pôsobivou presnosťou farieb Delta E<1, širokým farebným gamutom pokrývajúcim 99% farebného priestoru AdobeRGB a 93% priestoru DCI-P3. Je tiež vybavený funkciami GSYNC Ultimate a DisplayHDR 1000 pre bezkonkurenčné farby a obrazové detaily.

Cena a dostupnosť

  • ConceptD 900 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júni za cenu od 17 999 €.
  • ConceptD 500 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júli za cenu od 1 499 €.
  • ConceptD 9 bude v oblasti EMEA k dispozícii v auguste za cenu od 4 999 €.
  • ConceptD 7 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júli za cenu od 2 299 €.
  • ConceptD 5 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júli za cenu od 1 699 €.
  • ConceptD 5 OJO bude v oblasti EMEA k dispozícii za cenu od 499 €.
  • 27" monitor ConceptD CP7271K bude v oblasti EMEA k dispozícii v júli za cenu od 2 099 €.
  • 32" monitor ConceptD CM7321K bude v oblasti EMEA k dispozícii v septembri za cenu od 3 199 €.
Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk