Cooler Master predstavuje revolučný vzduchový chladič MA824 Stealth

Cooler Master predstavuje revolučný vzduchový chladič MA824 Stealth

 

Spoločnosť Cooler Master, líder v oblasti dizajnu a výroby počítačových komponentov a periférií, predstavuje MA824 Stealth. Špičkové chladenie je ďalším dôkazom inovatívneho prístupu spoločnosti a ponúka niekoľko pokročilých technológií integrovaných v modernom elegantnom hábe.

Tento vysoko výkonný procesorový chladič integruje našu prelomovú technológiu supravodivých kompozitných trubíc a zvyšuje tak pomyselnú latku chladiaceho výkonu na novú úroveň. Elegantný, efektívny a spoľahlivý chladič je výrazným prvkom každej počítačovej zostavy. Pokračujeme vo vývoji a posúvame hranice možností pre všetkých počítačových nadšencov a staviteľov na celom svete. Privítajte novú úroveň chladenia vzduchom s Cooler Master.

hovorí Jimmy Sha, CEO Cooler Master

Hlavnými prednosťami MA824 Stealth sú:

  • Vysoko výkonná dvojvežová konfigurácia – Novo navrhnutý dizajn dvoch blokov radiátorov má upravenú hrúbku jednotlivých rebier a rozostupov a optimalizuje tak celkovú účinnú plochu na odvod tepla pre bezkonkurenčný výkon
  • Jednoliata medená základňa – Účinné chladenie podporuje aj medená základňa s poniklovaným povrchom, aby zabezpečila maximálny možný kontakt s procesorom
  • Typické Stealth prevedenie – Minimalistický, a napriek tomu vznešený dizajn umocňuje celočierny hliníkový vrchný panel chladiča
  • Dva ventilátory – Vylepšené ventilátory Mobius 120 a Mobius 135 sú usporiadané v konfigurácii push-pull tak, aby uľahčili rýchly odvod tepla cez dva radiátory.
  • Dostatok priestoru pre RAM moduly – Chladič Stealth je kompatibilný so širokou škálou zostáv bez toho, aby ovplyvnil výkon chladenia. Ventilátor Mobius 120 vďaka svojim rozmerom poskytuje ďalších 42 mm voľného priestoru pre operačnú pamäť

Cooler Master v chladiči využíva technológiu Superconductive Composite Heat Pipe, ktorá predstavuje významný pokrok pre chladenie vzduchom. V chladiči MA824 Stealth je osadených celkom osem týchto supravodivých kompozitných trubíc, ktorých vnútorný povrch tvorí kombinácia drážok a medeného prachu vytvárajúceho dutinovú štruktúru. Toto inovatívne riešenie zaisťuje účinný a rýchly odvod tepla.

Starostlivo kalibrovaná zrnitosť prachu v každej časti trubíc na základe tepelného zaťaženia zvyšuje rýchlosť a účinnosť prenosu tepla. Predbežné porovnávacie testy na podobných modeloch, akým je napríklad MasterAir 412 Stratos, ukazujú zvýšenie výkonu až o 30 %.
Technológia supravodivých kompozitných trubíc je implementovaná aj v ďalších modeloch MasterAir 412 Stratos, MasterAir 612 Stratos a MasterAir TD4 a TD5.

Cooler Master MA824 Stealth bude k dispozícii u lokálnych predajcov v priebehu júna 2023 za odporúčanú koncovú cenu 2499 Kč s DPH v Česku a 109 euro s DPH na Slovensku.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk