Creative HITZ MA2600 - Recenzia

 

Kvalitných slúchadiel nie je nikdy dosť. Potrebujete slúchadlá, ktoré nielen dlho vydržia, ale ponúknu aj kvalitný zážitok z ich používania. Potrebujete čisto a jasne počuť výšky, keď gitarové rify zahajujú koncert, hlboké basy okolo vás dopadajúcich obrovských robotov zo zemského orbitu či vyrovnané stredy, keď práve rokujete na konferenčnom hovore. Ako to už však býva, človek nemôže mať všetko. Creative sa však o to snaží so svojím modelom Creative HITZ MA2600.

Kvalitné slúchadlá či len výrobok do počtu? 

HITZ MA2600 sú slúchadlá, ktoré sa na prvý pohľad tvária ako prémiový produkt za veľké peniaze. Nanešťastie, to je len „pozlátko“. Pri bližšom preskúmaní zistíte, že aj časti produktu, ktoré sa tvária ako brúsený hliník, sú iba veľmi šikovne vyhotovené komponenty z plastu. Napriek tomuto faktu slúchadlá vyzerajú dobre a nosia sa dobre. Hlavne vďaka vrchnej časti, ktorá je obalená príjemný materiálom a potiahnutá umelou kožou. Vďaka tomu odpadáva pocit z extenzívneho nosenia slúchadiel a udržia vaše spánky v pohodlí niečo málo cez tri hodiny, kým ich začnete ako-tak cítiť. Tieto slúchadlá sa predávajú v dvoch farbách, bielej a čiernej, kde biela nie je úplne čistou bielou a vizuálne ulahodí skôr ženskému obecenstvu. Týmto však produkt nestráca na svojej kvalite, skôr je to len poznámka bokom.

Spomenuli sme, že sa nosia dobre, čo podporujú aj ušnice, ktoré sú nastaviteľné ako vo svojej dĺžke, tak v možnosti rotácie okolo vlastnej osi, čo zaručuje pohodlnejšie priľnutie k ušiam a taktiež ľahšiemu pokladaniu na stôl. Ušnice sú dostatočne veľké a aj keď nie sú uzavreté, poskytujú pohodlné počúvanie počas dlhej doby a netlačia. Celá konštrukcia slúchadiel zaručuje pevné držanie na hlave a ani pri pohybe vám nehrozí, že spadnú.

Z ľavej ušnice vychádza plochý kábel o dĺžke 1,2m, čo nie je úplne ideálne, uvítali by sme o kúsok viac metráže, no svoju úlohu plní postačujúco. V jeho prvej tretine, bližšie k slúchadlám, sa nachádza ovládanie hlasitosti s mikrofónom a multifunkčným tlačidlom. Môžete ho použiť na prijímanie či skladanie hovorov, na iPhone zase pre zmenu vyvolá vášho pomocníka Siri a podobne. 

Mikrofón je všesmerový, kvalita zachyteného zvuku, ktorú poskytuje, nie je žiaden zázrak, no bohato postačí na akýkoľvek rozhovor po internete. Kábel sa nezamotáva, neláme a zabezpečuje kvalitný prenos zvuku vďaka pozlátenému konektoru na jeho konci, ktorý je ešte k tomu zalomený, čiže sa nemusíte báť polámanej koncovky po dlhšom používaní. 

Ergonomicky sú tieto slúchadlá na úrovni, majú čo povedať aj v oddelení kvality hudby. Vo vnútri ušníc sa nachádzajú 40mm neodýmové magnety, zaručujúce kvalitný pôžitok z hudby či rozhovoru. Napriek svojej veľkosti nie sú uzavreté a prepúšťajú malé dávky hluku, čo môže byť problém v istých situáciách, no ani zďaleka by nám to nepokazilo chuť z tohto produktu. Všetko vyvažuje kvalita zvuku, ktorú tento produkt poskytuje.

Creative HITZ MA 2600 sú primárne zacielené na používateľov notebookov a mobilných zariadení. Pozeranie filmov, počúvanie hudby či rozhovory po internete, to všetko tieto slúchadlá zvládajú, osvedčili sa nám aj v hrách, kde vynikli najmä basy. Priestorový zvuk od týchto slúchadiel nečakajte, no zážitok z hry či filmu by mal byť určite k spokojnosti väčšiny užívateľov. 

Na druhú stranu ovládanie hlasitosti, ktoré sa nachádza na kábli týchto slúchadiel, by uvítalo väčšiu senzitivitu v rozsahu. Medzi najnižším a najvyšším stupňom hlasitosti je dostatočná vzdialenosť, no reálne to je celkom drastický skok v decibeloch, preto odporúčame zachádzať s ním opatrne a obmedziť tým vyskakovanie na stoličke vždy, keď zapnete nový film pri vysokej hlasitosti či podobne. 

Slúchadiel je na trhu nepreberné množstvo a vybrať si tie správne nemusí byť vôbec ľahké. Keby ste sa nás opýtali, či vám vyššie spomínané slúchadlá odporúčame, povedali by sme, že určite áno. Ide o slúchadlá strednej triedy, poskytujúce jemne nadpriemerný zvukový výkon za adekvátnu cenu. Či už na filmy, hudbu, rozhovory alebo hry, tieto slúchadlá vás podržia v každej situácii.

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE:

Meniče: 40mm, neodymový magnet
Frekvenčný rozsah: 10-20 000Hz
Impedancia: 32 ohmov
Typ: všesmerový
Impedancia: <2200 ohmov
Plochý kábel, diaľkové ovládanie na kábli
Dĺžka kábla: 1,2m
Konektor: 3,5mm, štvorpólový, pozlátený, lomený
Farba: čierna/biela
Konštrukcia: uzavretá
Uloženie: supraaurálne (na uši)
Hmotnosť: 225g

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Creative HITZ MA2600
TYP: Slúchadlá
Vyrobil: Creative
Cena: 50€
Produkt zapožičala spoločnosť: Creative
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

85%
 

Kvalitné slúchadlá za priemernú cenu

  Klady
  • kvalita zvuku
  • kvalita kábla
  • váha
  • ergonómia
  • dizajn
  Zápory
  • citlivosť ovládania hlasitosti na kábli
  • krátky kábel
  • plastová konštrukcia
korekcia: Lenka Macsaliová
 
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk