Zalman ZM-M401R - Recenzia

Zalman ZM-M401R - Recenzia

 

Zalman prichádza s novou radou Z-Revolution a nám sa podarilo otestovať myš ZM-M401R. Myš zaujme nielen mnohými funkciami, ale aj cenou.

Technológie

2500 DPI optický senzor – tento senzor prináša precíznosť a ultrarýchlu odozvu v každej hre, senzor zladí pohyb myši na podložke aj na počítači a pomáha mu pritom akcelerácia 8G.

Bočné tlačidlá – potrebné pri prehliadaní stránok alebo priamo v boji proti nepriateľom. Svoje skúsenosti využijete o niečo viac.

Podsvietenie na myši – podsvietenie reaguje na zmenu DPI a menia sa tým farebné zobrazenia v hornej časti myši. Spodná časť myši zostáva svietiť na červeno.

Dizajn

Dizajn myši sa skladá z ergonomickej obojstrannej konštrukcie a typu uchytenia všetkými prstami. To znamená, že myš sa najpohodlnejšie drží v ruke, keď ju chytíme prstami a vynecháme dlaň.

Myš má celoplastový povrch matnej čiernej farby. Na vrchnej časti nájdeme priesvitné prerušované časti, ktoré sú podsvietené. Vrchná časť, ktorá je mierne pogumovaná, obsahuje ľavé a pravé tlačidlo, koliesko myši a prepínač DPI spolu s podsvietením v tvare U. Ďalej sa tu nachádza nápis Zalman a Z-Revolution. Ľavá časť myši obsahuje tlačidlá krok dopredu a späť.

Zadná spodná časť obsahuje LED diódu červenej farby. Tá svieti, ak je myš v prevádzke. Spodná časť obsahuje 2500DPI optický senzor a dve podložky v tvare U a informácie o myši.

Test

Po zapojení myši do PC sa ovládač rýchlo a automaticky nainštaloval. Už o pár sekúnd bolo možné myšou ovládať PC. Páčila sa nám ľahkosť ovládania a jej presnosť. Hneď sme vyskúšali tlačidlo prepínania DPI, ktoré bolo možné prepínať v sérii od najmenšej hodnoty po 2500DPI. Každá citlivosť myši mala rôzne farebné označenie (fialová, zelená, červená...).

Pri kancelárskych prácach sa nám hodila viacej vyššia DPI. Tu sme sa pohybovali po väčšom priestore. Taktiež sme využívali tlačidlá krok späť a dopredu hlavne pri surfovaní po internete. Pri hraní MMO a FPS hier nám vyhovovala menšia citlivosť. Pri hraní Battelefield 4 a BadComapany 2 sme boli mimoriadne spokojní s presnosťou myši. Na cieľ sme dokázali zamieriť dostatočne rýchlo a odozva myši, uvádzaná výrobcom 2ms od príkazu, bola príjemná.

Myš sa nám dobre držala v ruke a jej pogumovaná vrchná časť bola na dotyk primeraná. Zalmanu nerobili problémy ani povrchy ako drevo, látka alebo podložka pod myš. Na každom povrchu pracovala myš bez problémov.

Naše hodnotenie

Optická myš ZALMAN ZM-M401R je vhodná na každodenné používanie a aj na hranie hier. Ponúka voliteľné nastavenie DPI v rôznych stupňoch, je vybavená LED podsvietením rôznych farieb a jej pogumovaný povrch je príjemný na dotyk. Cena do 15 eur je fantastická a okrem absencie tlačidiel krok späť a dopredu na pravej strane myši nie je tejto myši čo vytknúť.

Klady

 • možnosť meniť DPI
 • dizajn
 • podsvietenie
 • obojstranný dizajn

Zápory

 • tlačidlá krok späť a dopredu mohli byť aj na pravej strane (pre ľavákov)

Informácie o produkte

Zalman ZM-M401R 2016

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 118 mm
 • Výška: 65 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 35 mm
 • Hmotnosť: 122 g
 • Farba: Čierna
 • Orientačná cena: 12 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Zalman

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk